Strefa wiedzy

Eksperckie artykuły na tematy dotyczące wszelkich instalacji, OZE, sposobu wyboru, użytkownia i ewentualnej utylizacji urządzeń. Sprawdź nasze artykuły!

Strefa wiedzy

Artykuły

Fotowoltaika – pozycjonowanie

Fotowoltaika – pozycjonowanie

Chcesz zacząć reklamować się w Internecie? Czeka tutaj na Ciebie bardzo dużo osób zainteresowanych fotowoltaiką. Sprawdź jak to zrobić!

Taryfa G11

Taryfa G11

Taryfa G11 (zwana także taryfą całodobową czy jednostrefową) jest taryfą najczęściej wybieraną przez odbiorców indywidualnych przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Polega ona na tym, że przez całą dobę obowiązuje jedna, niezmienna stawka energii elektrycznej, niezależnie od godziny poboru. Sprawdź artykuł z dawką wiedzy!

Jak działa pompa ciepła

Jak działa pompa ciepła

Podstawowym zadaniem pomp ciepła jest przenoszenie ciepła z dolnego, niskotemperaturowego źródła ciepła do górnego źródła o wyższej temperaturze. Jak dokładnie działa pompa ciepła i dlaczego jest bardziej ekologiczna od tradycyjnej instalacji grzewczej? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Taryfa G12

Taryfa G12

Taryfa G12 (zwana też taryfą elastyczną) jest jedną z dwóch podstawowych taryf, które są dostępne u większości dostawców prądu. Dochodzi tutaj także do podziału doby na dwie strefy czasowe – tańszą (nocna) i droższą (dzienna). Taryfa G12 może być ogromną okazją dla osób, które korzystają z energii elektrycznej w głównej mierze w czasie nocnej strefy. Korzystają z niej klienci taryfowi i odbiorcy TPA. Chcesz wiedzieć się więcej o taryfie G12? Sprawdź nasz wpis!