Pompa ciepła to zdecydowanie instalacyjny hit ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale grupa miłośników tego nowoczesnego systemu powiększa się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanych montażem pomp ciepła w Wrocławiu jest coraz więcej i nie ma się, co dziwić! Oprócz tego, że pompy ciepła są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokojakościowy sprzęt i doświadczonych usługobiorców do montażu pompy ciepła na obszarze Wrocławia lub okolic? Nie mogłeś lepiej trafić! Zobacz listę firm, które zajmą się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na terenie Wrocławia i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę do portalu!

Na czym polega pompa ciepła?

Pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, ale w rzeczywistości ma ona multum funkcjonalności w domu. Powstała jako nowoczesny substytut dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków. Pompy ciepła należą do urządzeń OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do swojej pracy wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej powietrze i woda) i tylko 20% pobiera z prądu. Określone wartości mogą się wahać w zależności od marki pompy ciepła, którą zdecydowano się zamonotwać.

Pompy ciepła Wrocław
Pompy ciepła Wrocław
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Niektóre modele oferują także funkcjonalność powolnego chłodzenia w czasie upalnych dni, lecz ich sposób pracy nie jest tak bardzo odczuwalna tak jak w przypadku klimatyzacji. Oczekując odczuwalnej różnicy temperatur, lepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z fotowoltaiką lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie każdym przypadku możliwa jest instalacja pompy już po wybudowaniu domu, ale za obliczenia i instalację musi odpowiadać doświadczony specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą przynieść więcej nieszczęść niż pożytku, od braku efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są rodzaje pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Wrocławiu i okolicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła może wydawać się trudna, ale także wybór odpowiedniego urządzenia okaże się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło. Jest umieszczona na zewnątrz budynku oraz jest wyposażona w parownik, kompresor i wentylator. Plusem tego rodzaju pomp ciepła jest brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest piękny, to nie musisz się bać, że coś zakłóci jego idealny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła przyrównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z określonego źródła wody realize naszego budynku. Wodę można pozyskiwać z niedalekiej rzeki albo strumienia, co pozwala na idealne efekty tym bardziej jeśli woda jest o temperaturze między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także studnia głębinowa (sprawdź fachowców, którzy montują studnie głębinowe w Wrocławiu). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co obiecuje równe temperatury i wielkie zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła działają w inny sposób, albowiem {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię, która znajduje się we wnętrzu Ziemi. Dzięki rozwijającej się technologii możemy pozyskiwać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub c.w.u.. Ze względu na energię, która gromadzi się w ziemi ten typ pompy ciepła na pewno w lepszy sposób poradzi sobie w zimie z ujemną temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pompy ciepła jest tańszy w eksploatacji. Wadą jest wymóg wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie w każdym przypadku można zastosować te systemy. Wszystko zależy od miejsca działki i terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu opłaca się zamontować pompę ciepła?

Decyzja o montażu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz Ziemi. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się także do ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność jest zależna od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Instalując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanego budżetu oraz cieszyć się z niezawodnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Wrocławiu jest nikła. Ich powodem jest najczęściej źle wykonane montaże.

Pompy ciepła Wrocław
Do instalacji pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ponieważ odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najświeższych technologii wykorzystywanych w nowym budownictwie. Razem z fotowoltaiką oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do dużego zwiększenia ceny nieruchomości na rynku. Oprócz tego, że cena budynku będzie bardzo atrakcyjna, ale też kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Wrocław

Połączenie pomp ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe korzyści i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje prąd, który następnie oddawany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa nieruchomość i podgrzewa c.w.u.. Podsumowując, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę najlepiej wybrać na obszarze Wrocławia i okolic?

Najważniejsze, aby usługobiorca miał duże doświadczenie na rynku. Oferowane przez nich usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można powierzyć montaż. Zostań jednym z zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Wrocławiu!

Zapoznaj się z pełną ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! A może szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki fachowcom!
Pompy ciepła Wrocław