Pompa ciepła to niezaprzeczalnie numer 1 pośród instalacji ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale rzesza miłośników tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Świeciu i okolicach jest naprawdę dużo i nikt się temu nie dziwi! Oprócz tego, że te urządzenia są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Szukasz wysokojakościowy sprzęt i doświadczonych fachowców do montażu pompy ciepła na obszarze Świecia lub okolic? Trafiłeś najlepiej jak się da! Poniżej lista wykonawców, którzy zajmą się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na terenie Świecia i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj się na listę firm!

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, ale tak naprawdę pełni bardzo dużo funkcji w naszym nieruchomości. Została stworzona jako nowoczesny zamiennik dla tradycyjnych metod ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej powietrze i woda) i jedynie 20% pobierane jest z energii elektrycznej. Powyższe wartości mogą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zdecydowano się zainstalować.

Pompy ciepła Świecie
Pompy ciepła Świecie
Pompy ciepła są wykorzystywane do ogrzewania pokoi oraz wody użytkowej. Niektóre z modeli oferują także funkcjonalność powolnego chłodzenia w letnie dni, lecz ich praca nie jest tak bardzo odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Oczekując diametralnej różnicy temperatur, zaleca się zainteresowanie klimatyzacją.
Pompy ciepła są kompatybilne z fotowoltaiką lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich przypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po budowie domu, lecz za wyliczenie i montaż musi być odpowiedzialny doświadczony instalator. Samodzielne działania montażowe przyniosą więcej nieszczęść niż pożytku, zaczynając na nieefektywnej pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie rodzaje pomp ciepła wyróżnia się i kiedy się je stosuje w Świeciu?

Nie tylko instalacja pompy ciepła może wydawać się ciężka, ale także wybór odpowiedniego urządzenia jest wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię z nagrzanego powietrza, a później przetwarzają ją na ciepło. Jest umieszczona na zewnątrz budynku oraz jest wyposażona w parownik, kompresor i wentylator. Zaletą, który posiada powietrzna pompa ciepła to brak konieczności wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest piękny, nie musisz się bać, że coś zakłóci jego idealny wygląd. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła przyrównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z danego źródła wody attain naszego nieruchomości. Wodę można pozyskiwać z niedalekiej rzeki lub strumienia, co pozwala na idealne efekty tym bardziej jeśli woda ma temperaturę między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź fachowców, którzy montują studnie głębinowe w Świeciu). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co obiecuje stabilne temperatury i duże zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inną zasadę działania, bo {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się we wnętrzu Ziemi. Dzięki rozwijającej się technologii możemy wykorzystywać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania domu lub c.w.u.. Ze względu na energię znajdującą się w gruncie ten rodzaj pompy ciepła zdecydowanie znacznie lepiej radzi sobie w zimie z niską temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pompy ciepła jest tańszy w użytkowaniu. Minusem jest wymóg wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie w każdym przypadku można wykorzystać te systemy. Dobór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i teren, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto zdecydować się na montaż pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się głównie do centralnego ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanego budżetu oraz cieszyć się z niezawodnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny tylko do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Świeciu jest nikła. Ich powodem jest w największej liczbie przypadków źle wykonane montaże.

Pompy ciepła Świecie
Aby zainstalować pompę ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najnowszych technologii stosowanych w nowym budownictwie. Razem z instalacją fotowoltaiczną oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do ogromnego zwiększenia ceny budynku na rynku. Nie tylko cena budynku będzie atrakcyjna, ale też kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Świecie

Duet pomp ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE pociągnie za sobą jeszcze większe korzyści i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa dom i ogrzewa c.w.u.. Podsumowując, PV i pompy ciepła gwarantują darmową energię elektryczną, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Jakiego instalatora wybrać na terenie Świecia?

Najważniejsze, aby usługobiorca miał duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto powierzyć instalację. Zostań kolejnym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Świeciu!

Zapoznaj się z pełną ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Nie płać za rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Świecie