Pompa ciepła to zdecydowanie #1 pośród instalacji ostatnich lat. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym interesować, ale rzesza zwolenników tego nowatorskiego systemu powiększa się w bardzo szybkim tempie. Osób zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Redzie i okolicach jest coraz więcej i nikt się temu nie dziwi! Pompy ciepła są nie tylko wielofunkcyjne, ale też praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych wykonawców do zamontowania pomp ciepła na obszarze Redy lub okolic? Trafiłeś najlepiej jak się da! Zobacz listę firm, które zajmą się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na obszarze Redy i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na czym polega pompa ciepła?

Pompa ciepła przypomina małą lub dużą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcji w naszym domu. Powstała jako najbardziej rozwinięty technologicznie zamiennik dla tradycyjnych rodzajów ogrzewania nieruchomości. Pompy należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt, powietrze) i jedynie 20% pobiera z energii elektrycznej. Powyższe wartości mogą się zmieniać w zależności od marki pompy ciepła, którą zamontowano.

Pompy ciepła Reda
Pompy ciepła Reda
Pompy ciepła są wykorzystywane do ogrzewania pokoi oraz wody użytkowej. Niektóre modele oferują także możliwość powolnego chłodzenia w letnie dni, lecz ich praca nie jest tak bardzo wyczuwalna tak jak w przypadku klimatyzacji. Chcąc odczuwalnej różnicy temperatur, lepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z instalacją fotowoltaiczną lub dotychczasowymi instalacjami, jak np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie każdym przypadku możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, lecz za wyliczenie i instalację musi być odpowiedzialny profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą przynieść więcej nieszczęść niż pożytku, od nikłej efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy się je stosuje w Redzie i okolicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła jest trudna, ale też dobór odpowiedniego urządzenia może okazać się dużym wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię z nagrzanego powietrza, a później przetwarzają ją na ciepło przekazywane do budynku. Jest umieszczona na zewnątrz budynku oraz jest wyposażona w parownik, kompresor i wentylator. Plusem, który posiada powietrzna pompa ciepła to brak wymogu wykonywania robót ziemnych. Jeśli masz wypielęgnowany ogródek, nie musisz się bać, że jego idealny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła porównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z określonego źródła wody do naszego nieruchomości. Wodę można pozyskiwać z pobliskiej rzeki lub strumienia, co pozwala na bardzo dobre efekty tym bardziej jeśli woda jest o temperaturze między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj też własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy wykonują studnie głębinowe w Redzie). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co obiecuje stałe temperatury i wielkie zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła to zdecydowanie inn sposób działania, albowiem {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się we wnętrzu Ziemi. Dzięki rozwijającej się technologii możemy wykorzystywać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania nieruchomości lub wody użytkowej. Przez energię gromadzącą się w ziemi ten typ pompy ciepła na pewno znacznie lepiej poradzi sobie w zimie z ujemną temperaturą. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten rodzaj pompy ciepła jest mniejszym kosztem w użytkowaniu. Minusem jest wymóg wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie zawsze można wykorzystać te systemy. Wybór odpowiedniej pompy ciepła determinuje położenie działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o montażu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także wielofunkcyjnym. Nadaje się przede wszystkim do centralnego ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność zależy od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Instalując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Redzie jest bardzo mała. Ich powodem jest w największej liczbie przypadków niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Reda
Do instalacji pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najświeższych technologii stosowanych w nowym budownictwie. W parze z fotowoltaiką oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do znacznego zwiększenia wartości nieruchomości na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Reda

Połączenie pomp ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną, która następnie oddawana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i ogrzewa c.w.u.. Podsumowując, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego instalatora wybrać na obszarze Redy?

Najważniejsze, aby wykonawca miał duże doświadczenie na rynku. Oferowane usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej też, aby instalator prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można zaufać. Zostań kolejnym z zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Redzie!

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Zmniejsz rachunki dzięki pompom ciepła!
Pompy ciepła Reda