Pompa ciepła to zdecydowanie #1 pośród instalacji ostatniej dekady. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale rzesza zwolenników tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w zawrotnym tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Pszczynie i okolicach jest coraz więcej i nikt się temu nie dziwi! Oprócz tego, że te urządzenia są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Poszukujesz wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych firm do zamontowania pomp ciepła na terenie Pszczyny lub okolic? Nie mogłeś lepiej trafić! Sprawdź listę usługobiorców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na obszarze Pszczyny i okolic:

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać małą lub dużą skrzynię, ale tak naprawdę pełni bardzo dużo funkcji w budynku. Została stworzona jako wysoko rozwinięty technologicznie substytut dla dotychczasowych metod ogrzewania nieruchomości. Pompy ciepła należą do urządzeń OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej są to powietrze i woda) i tylko 20% pobiera z prądu. Te wartości mogą się zmieniać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zdecydowano się zamonotwać.

Pompy ciepła Pszczyna
Pompy ciepła Pszczyna
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u.. Są także modele, które mają także możliwość powolnego chłodzenia w czasie upalnych dni, lecz ich sposób pracy nie jest na tyle wyczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Oczekując diametralnej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są integralne z instalacją paneli fotowoltaicznych lub dotychczasowymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie każdym przypadku możliwy jest montaż pompy już po wybudowaniu domu, lecz za obliczenia i montaż musi być odpowiedzialny profesjonalny instalator. Samodzielne działania montażowe mogą wyrządzić więcej nieszczęść niż pożytku, od braku efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są rodzaje pomp ciepła i pod jakim warunkiem są one stosowane w Pszczynie i okolicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła może wydawać się trudna, lecz także dobór odpowiedniego urządzenia okaże się nie lada wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później zmieniają ją na ciepło. Jest umieszczona poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą tego rodzaju pomp ciepła to brak konieczności wykonywania robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest wypielęgnowany, to nie ma potrzeby bać się, że coś zakłóci jego idealny wygląd. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła można przyrównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z danego źródła wody complete naszego domu. Wodę może być pobierana z pobliskiej rzeki albo strumienia, co pozwala na bardzo dobre efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj też studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy instalują studnie głębinowe w Pszczynie). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co gwarantuje stabilne temperatury i ogromne zdolności do kumulowania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła to zdecydowanie inna zasada działania, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię, która znajduje się w gruncie. Za pomocą rozwijającej się technologii możemy wykorzystywać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania domu lub wody użytkowej. Ze względu na energię będącej w gruncie ten rodzaj pompy ciepła na pewno o wiele lepiej radzi sobie w zimie z niższymi temperaturami. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten rodzaj pomp ciepła jest mniejszym kosztem w użytkowaniu. Wadą jest konieczność wykonania robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie zawsze można wykorzystać te systemy. Dobór odpowiedniej pompy ciepła determinuje położenie działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto zamontować pompę ciepła?

Decyzja o zamontowaniu pompy ciepła jest głównie inwestycja w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się głównie do centralnego ogrzewania, lecz kompatybilność zależy od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Decydując się na pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji oraz cieszyć się z bezawaryjnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny tylko i wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Pszczynie jest nikła. Ich powodem jest w największej liczbie przypadków niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Pszczyna
Aby zainstalować pompę ciepła, musisz zaufać specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii wykorzystywanych w budownictwie. W parze z panelami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją są idealną podstawą do ogromnego zwiększenia ceny budynku na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie atrakcyjna, ale też rachunki mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Pszczyna

Połączenie pomp ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE pociągnie za sobą jeszcze większe profity i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje energię elektryczną, która następnie przekazywana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i podgrzewa c.w.u.. Reasumując, fotowoltaika i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego instalatora najlepiej wybrać na obszarze Pszczyny?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można powierzyć instalację. Zostań kolejnym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Pszczynie!

Zapoznaj się z ofertą. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Zmniejsz rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Pszczyna