Pompa ciepła to z pewnością instalacyjny hit ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero pod tym kątem rozkręca, ale grupa miłośników tego nowoczesnego systemu powiększa się w zawrotnym tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Ogrodzieńcu i okolicach jest coraz więcej i nikt się temu nie dziwi! Te urządzenia są nie tylko wielofunkcyjne, ale także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokojakościowy sprzęt i wykwalifikowanych wykonawców do montażu pompy ciepła na obszarze Ogrodzieńca lub ościennych okolic? Lepiej trafić się nie dało! Poniżej lista usługobiorców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na obszarze Ogrodzieńca:

Jakim urządzeniem jest pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcji w budynku. Została stworzona jako nowoczesny zamiennik dla dotychczasowych metod ogrzewania budynków. Pompy należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do swojej pracy wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej powietrze i woda) oraz jedynie 20% pobierane jest z prądu. Te wartości będą się wahać w zależności od marki pompy ciepła, którą zdecydowano się zainstalować.

Pompy ciepła Ogrodzieniec
Pompy ciepła Ogrodzieniec
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz wody użytkowej. Niektóre modele mają także możliwość przyjemnego chłodzenia w upalne dni, lecz ich sposób działania nie jest na tyle wyczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Chcąc diametralnej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z panelami fotowoltaicznymi lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich wypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, ale za wybór urządzenia i zainstalowanie musi być odpowiedzialny profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą przynieść więcej nieszczęść niż pożytku, od nieefektywnej pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Ogrodzieńcu?

Nie tylko instalacja pompy ciepła jest ciężka, lecz też dobór odpowiedniego modelu okaże się ogromnym wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później zmieniają ją na ciepło przekazywane do budynku. Jest umieszczona poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą, który posiada powietrzna pompa ciepła jest brak wymogu wykonywania robót ziemnych. Jeśli Twój ogródek jest piękny, to nie ma potrzeby bać się, że coś zakłóci jego nieskazitelny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła przyrównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z danego źródła wody reach naszego nieruchomości. Wodę może być pobierana z niedalekiej rzeki albo strumienia, co przynosi idealne efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze między 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy montują studnie głębinowe w Ogrodzieńcu). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, a to obiecuje równe temperatury i duże zdolności do zbierania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła to zdecydowanie inny działania, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się w gruncie. Za pomocą wysoko rozwiniętej technologii możemy pozyskiwać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania nieruchomości lub c.w.u.. Ze względu na energię gromadzącą się w gruncie ten typ pompy ciepła na pewno znacznie lepiej radzi sobie w zimie z ujemną temperaturą. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten rodzaj pomp ciepła jest mniejszym kosztem w eksploatacji. Minusem jest wymóg wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie zawsze można zastosować te systemy. Wszystko zależy od położenia działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła jest przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także wielofunkcyjnym. Nadaje się przede wszystkim do ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Decydując się na pompę ciepła, możesz liczyć na bardzo szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z niezawodnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Ogrodzieńcu jest rzadka. Ich powodem jest w największej mierze nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Ogrodzieniec
Aby zamontować pompę ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ponieważ odbyli specjalistyczne kursy w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najświeższych technologii wykorzystywanych w nowym budownictwie. Razem z fotowoltaiką oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do znacznego zwiększenia ceny budynku na rynku. Nie tylko cena budynku będzie atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Ogrodzieniec

Połączenie pompy ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE pociągnie za sobą jeszcze większe korzyści i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa nieruchomość i podgrzewa c.w.u.. Reasumując, PV i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego usługobiorcę wybrać na obszarze Ogrodzieńca i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku. Oferowane usługi, a także urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto zaufać. Zostań kolejnym z zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Ogrodzieńcu!

Zapoznaj się z usługami. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Zmniejsz rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Ogrodzieniec