Pompa ciepła to niezaprzeczalnie numer 1 pośród instalacji ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero pod tym kątem rozkręca, ale grono zwolenników tego nowatorskiego systemu powiększa się w błyskawicznym tempie. Zainteresowanych montażem pomp ciepła w Niepołomicach i okolicach jest coraz więcej i nikt nie jest tym faktem zaskoczony! Te urządzenia są nie tylko mają wiele funkcji, ale też praktycznie bezobsługowe. 
Poszukujesz wysokojakościowy sprzęt i doświadczonych wykonawców do montażu pompy ciepła na obszarze Niepołomnic lub ościennych okolic? Lepiej trafić się nie dało! Poniżej lista wykonawców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na obszarze Niepołomnic i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę do listy firm!

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła przypomina mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę pełni wiele funkcjonalności w naszym nieruchomości. Powstała jako nowoczesny zamiennik dla tradycyjnych rodzajów ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej są to powietrze i woda) i jedynie 20% pobierane jest z prądu. Przyjęte wartości mogą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zdecydowano się zamonotwać.

Pompy ciepła Niepołomice
Pompy ciepła Niepołomice
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u.. Niektóre z modeli oferują także funkcjonalność powolnego chłodzenia w czasie gorących dni, lecz ich praca nie jest tak bardzo wyczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Oczekując diametralnej różnicy temperatur, zaleca się zainteresowanie klimatyzacją.
Pompy ciepła są integralne z instalacją paneli fotowoltaicznych lub dotychczasowymi instalacjami, jak np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie wszystkich przypadkach możliwy jest montaż pompy już po wybudowaniu domu, ale za wyliczenie i montaż musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, od braku efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy się je stosuje w Niepołomicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła wydaje się ciężka, lecz także wybór odpowiedniego urządzenia okaże się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później zmieniają ją na ciepło. Jest zlokalizowana na zewnątrz budynku oraz jest wyposażona w parownik, kompresor i wentylator. Plusem tego rodzaju pomp ciepła to brak konieczności wykonywania robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest piękny, to nie ma potrzeby bać się, że coś zakłóci jego nieskazitelny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła można porównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z danego źródła wody complete naszego budynku. Wodę może być pozyskiwana z pobliskiej rzeki lub strumienia, co pozwala na idealne efekty tym bardziej jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj także studnia głębinowa (sprawdź wykonawców, którzy montują studnie głębinowe w Niepołomicach). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, a to gwarantuje równe temperatury i wielkie zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inną zasadę działania, bo {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się pod ziemią. Dzięki wysoko rozwiniętej technologii możemy wykorzystywać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub wody użytkowej. Przez energię znajdującą się w ziemi ten rodzaj pompy ciepła na pewno zdecydowanie lepiej radzi sobie w zimie z ujemną temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pompy ciepła jest tańszy w użytkowaniu. Minusem jest obowiązek wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie w każdym przypadku można zastosować te systemy. Dobór pompy ciepła determinuje miejsce działki i teren, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Decyzja o instalacji pompy ciepła jest przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też ma wiele funkcji. Nadaje się przede wszystkim do centralnego ogrzewania, lecz kompatybilność zależy od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Instalując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanego budżetu oraz cieszyć się z niezawodnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny tylko do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Niepołomicach jest bardzo mała. Ich powodem jest w największej mierze nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Niepołomice
Do montażu pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii stosowanych w budownictwie. W parze z instalacją fotowoltaiczną oraz rekuperacją są idealną podstawą do dużego podniesienia wartości budynku na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie bardzo atrakcyjna, ale także kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Niepołomice

Połączenie pomp ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa nieruchomość i ogrzewa c.w.u.. Podsumowując, PV i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę wybrać na terenie Niepołomnic i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane przez nich usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej także, aby instalator prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można powierzyć montaż. Zostań jednym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Niepołomicach!

Zapoznaj się z pełną listą usług. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Nie płać za rachunki dzięki fachowcom!
Pompy ciepła Niepołomice