Pompa ciepła to zdecydowanie numer 1 pośród instalacji ostatniej dekady. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale rzesza pasjonatów tego nowoczesnego systemu zwiększa się w błyskawicznym tempie. Osób zainteresowanych montażem pomp ciepła w Limanowej i okolicach nie brakuje i nikt się temu nie dziwi! Te urządzenia są nie tylko wielofunkcyjne, ale także praktycznie bezobsługowe. 
Szukasz wysokiej jakości sprzętu i wykwalifikowanych firm do zamontowania pomp ciepła na terenie Limanowej lub okolic? Jesteś w odpowiednim miejscu! Sprawdź listę usługobiorców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na obszarze Limanowej:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na listę firm!

Jakim urządzeniem jest pompa ciepła?

Pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcjonalności w domu. Powstała jako nowoczesny substytut dla dotychczasowych rodzajów ogrzewania budynków. Pompy należą do urządzeń OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do swojego funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt, powietrze) oraz jedynie 20% pobiera z energii elektrycznej. Powyższe wartości będą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zainstalowano.

Pompy ciepła Limanowa
Pompy ciepła Limanowa
Pompy ciepła są wykorzystywane do ogrzewania pokoi oraz c.w.u.. Są także modele, które oferują także funkcjonalność powolnego chłodzenia w ciepłe dni, lecz ich sposób działania nie jest tak bardzo odczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Chcąc diametralnej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są integralne z panelami fotowoltaicznymi lub innymi instalacjami, jak np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich wypadkach możliwy jest montaż pompy tuż po budowie domu, ale za wyliczenie i instalację musi odpowiadać doświadczony specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, od nikłej efektywności pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie typy pompy ciepła można wyróżnić i kiedy się je stosuje w Limanowej i okolicach?

Nie tylko montaż pompy ciepła może wydawać się ciężki, lecz też wybór odpowiedniego urządzenia może okazać się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później zmieniają ją na ciepło przekazywane do budynku. Jest zlokalizowana poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Plusem powietrznej pompy ciepła jest brak konieczności wykonywania robót ziemnych. Jeśli Twój ogródek jest piękny, to nie musisz się bać, że coś zakłóci jego perfekcyjny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła można przyrównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z określonego źródła wody get naszego domu. Wodę można pozyskiwać z niedalekiej rzeki albo strumienia, co pozwala na idealne efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj też własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy montują studnie głębinowe w Limanowej). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, a to obiecuje równe temperatury i wielkie zdolności do kumulowania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inną zasadę działania, bo {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię, która znajduje się we wnętrzu Ziemi. Rozwijająca się technologia pozwala wykorzystywać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania domu lub wody użytkowej. Ze względu na energię znajdującą się w ziemi ten rodzaj pompy ciepła zdecydowanie zdecydowanie lepiej radzi sobie w zimie z niską temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten rodzaj pomp ciepła jest tańszy w eksploatacji. Minusem jest obowiązek wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie w każdym przypadku można wykorzystać te systemy. Dobór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i teren, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Decyzja o montażu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się przede wszystkim do centralnego ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Decydując się na pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Limanowej jest bardzo mała. Ich powodem jest najczęściej nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Limanowa
Do montażu pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ponieważ odbyli specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najświeższych technologii wykorzystywanych w nowym budownictwie. W parze z fotowoltaiką oraz rekuperacją są idealną podstawą do ogromnego podniesienia ceny budynku na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie bardzo atrakcyjna, ale też kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Limanowa

Połączenie pomp ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje energię elektryczną, która następnie przekazywana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa dom i ogrzewa c.w.u.. Reasumując, fotowoltaika i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę wybrać na terenie Limanowej i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane przez nich usługi, a także urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej także, żeby instalator prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można zaufać. Dołącz do grupy zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Limanowej!

Zapoznaj się z usługami. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Zmniejsz rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Limanowa