Pompa ciepła to niezaprzeczalnie #1 wśród instalacji ostatniej dekady. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym interesować, ale grupa pasjonatów tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanych montażem pomp ciepła w Lęborku jest naprawdę dużo i nikt się temu nie dziwi! Oprócz tego, że te urządzenia są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych usługobiorców do zamontowania pomp ciepła na terenie Lęborka lub sąsiednich okolic? Trafiłeś najlepiej jak się da! Poniżej lista wykonawców, którzy zajmą się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na obszarze Lęborka:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, ale tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcji w naszym domu. Powstała jako nowoczesny zamiennik dla tradycyjnych metod ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt lub powietrze) i tylko 20% pobiera z prądu. Powyższe wartości mogą się zmieniać w zależności od marki pompy ciepła, którą zainstalowano.

Pompy ciepła Lębork
Pompy ciepła Lębork
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u.. Są także modele, które mają także funkcjonalność delikatnego chłodzenia w gorące dni, lecz ich sposób działania nie jest tak bardzo odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Chcąc odczuwalnej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z panelami fotowoltaicznymi lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie wszystkich przypadkach możliwy jest montaż pompy już po budowie domu, ale za obliczenia i montaż musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę przyniosą więcej nieszczęść niż pożytku, zaczynając na nieefektywnej pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie typy pompy ciepła można wyróżnić i pod jakim warunkiem się je stosuje w Lęborku i okolicach?

Nie tylko montaż pompy ciepła wydaje się trudny, lecz także dobór odpowiedniego modelu jest nie lada wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło przekazywane do mieszkania. Jest zlokalizowana poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą powietrznej pompy ciepła jest brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest piękny, to nie ma potrzeby bać się, że jego idealny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła można porównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z danego źródła wody get naszego budynku. Wodę może być pozyskiwana z niedalekiej rzeki lub strumienia, co pozwala na idealne efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj też własna studnia głębinowa (sprawdź fachowców, którzy instalują studnie głębinowe w Lęborku). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co gwarantuje stałe temperatury i ogromne zdolności do zbierania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inne zasady działania, bo {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się pod ziemią. Rozwijająca się technologia pozwoliła wykorzystywać energię geotermalną i używać ją do ogrzewania domu lub c.w.u.. Ze względu na energię zgromadzoną w ziemi ten typ pompy ciepła zdecydowanie w lepszy sposób poradzi sobie w zimie z niską temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pompy ciepła jest tańszy w użytkowaniu. Minusem jest konieczność wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie zawsze można zastosować te systemy. Dobór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Decyzja o montażu pompy ciepła to przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz Ziemi. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także wielofunkcyjnym. Nadaje się także do ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność jest zależna od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z bezawaryjnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Lęborku jest bardzo niewielka. Powodują je najczęściej źle wykonane montaże.

Pompy ciepła Lębork
Do montażu pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najświeższych technologii stosowanych w nowym budownictwie. W parze z instalacjami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją są idealną podstawą do dużego zwiększenia wartości budynku na rynku. Nie tylko cena nieruchomości będzie atrakcyjna, ale także kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta zdecydowanie czystsza.
Pompy ciepła Lębork

Duet pomp ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe korzyści i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują prąd, który następnie oddawany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i podgrzewa wodę użytkową. Podsumowując, fotowoltaika i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę wybrać na obszarze Lęborka i okolic?

Najważniejsze, aby usługobiorca miał duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi, a także urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można zaufać. Dołącz do grona zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Lęborku!

Zapoznaj się z pełną ofertą. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Zmniejsz rachunki dzięki fachowcom!
Pompy ciepła Lębork