Pompa ciepła to z pewnością #1 wśród instalacji ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale rzesza miłośników tego nowoczesnego systemu zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Łaziskach Górnych i okolicach jest coraz więcej i nie ma się, co dziwić! Oprócz tego, że pompy ciepła mają wiele funkcji, są także praktycznie bezobsługowe. 
Poszukujesz wysokiej jakości sprzętu i wykwalifikowanych usługobiorców do zamontowania pomp ciepła na terenie Łazisk Górnych lub okolic? Lepiej trafić się nie dało! Sprawdź listę firm, które zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na obszarze Łazisk Górnych i okolic:

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać małą lub dużą skrzynię, ale w rzeczywistości pełni bardzo dużo funkcjonalności w budynku. Powstała jako nowoczesny substytut dla tradycyjnych rodzajów ogrzewania firmy. Pompy należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do prawidłowego funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt lub powietrze) oraz tylko 20% pobierane jest z prądu. Określone wartości mogą się zmieniać w zależności od marki pompy ciepła, którą zdecydowano się zainstalować.

Pompy ciepła Łaziska Górne
Pompy ciepła Łaziska Górne
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Są także modele, które oferują także funkcjonalność delikatnego chłodzenia w gorące dni, lecz ich sposób działania nie jest na tyle odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Oczekując diametralnej różnicy temperatur, lepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja.
Pompy ciepła są integralne z instalacją fotowoltaiczną lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich wypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, ale za wyliczenie i instalację musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Samodzielne działania montażowe przyniosą więcej nieszczęść niż pożytku, zaczynając na nieefektywnej pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy się je stosuje w Łaziskach Górnych i okolicach?

Nie tylko instalacja pompy ciepła jest skomplikowana, ale też dobór odpowiedniego urządzenia okaże się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię z nagrzanego powietrza, a później przetwarzają ją na ciepło. Jest umieszczona na zewnątrz budynku oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Plusem, który posiada powietrzna pompa ciepła jest brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest piękny, to nie ma potrzeby bać się, że jego idealny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła można przyrównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z danego źródła wody realize naszego nieruchomości. Wodę może być pozyskiwana z niedalekiej rzeki lub strumienia, co przynosi idealne efekty tym bardziej jeśli woda ma temperaturę między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź wykonawców, którzy montują studnie głębinowe w Łaziskach Górnych). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, co obiecuje stabilne temperatury i duże zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła działają na innej zasadzie, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię znajdującą się pod powierzchnią ziemi. Rozwijająca się technologia pozwoliła wykorzystywać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub c.w.u.. Ze względu na energię gromadzącą się w gruncie ten rodzaj pompy ciepła na pewno lepiej radzi sobie w zimie z niższymi temperaturami. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pompy ciepła jest tańszy w użytkowaniu. Minusem jest wymóg wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie w każdym przypadku można wykorzystać te systemy. Wszystko zależy od miejsca działki i terenu, na którym się znajduje.

Dlaczego warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła jest przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz Ziemi. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także ma wiele funkcji. Nadaje się głównie do centralnego ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Decydując się na pompę ciepła, możesz liczyć na bardzo szybki zwrot z inwestycji oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny tylko do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Łaziskach Górnych jest bardzo mała. Ich powodem jest w największej mierze niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Łaziska Górne
Aby zamontować pompę ciepła, musisz zaufać specjalistom, ponieważ odbyli specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii stosowanych w budownictwie. Razem z panelami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do znacznego podniesienia ceny budynku na rynku. Nie tylko cena budynku będzie bardzo atrakcyjna, ale także kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta o niebo czystsza.
Pompy ciepła Łaziska Górne

Duet pompa ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe korzyści i zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa dom i podgrzewa wodę użytkową. Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła gwarantują darmową energię elektryczną, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Jakiego instalatora najlepiej wybrać na terenie Łazisk Górnych i okolic?

Najważniejsze, aby wykonawca miał duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi i urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej także, żeby wykonawca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto zaufać. Zostań kolejnym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Łaziskach Górnych!

Zapoznaj się z ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Łaziska Górne