Pompa ciepła to niezaprzeczalnie #1 pośród instalacji ostatniej dekady. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale grupa zwolenników tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w zawrotnym tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Katowicach jest dużo i nikt nie jest tym faktem zszokowany! Oprócz tego, że te urządzenia mają wiele funkcji, są także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i wykwalifikowanych fachowców do montażu pompy ciepła na terenie Katowic lub okolic? Trafiłeś najlepiej jak się da! Poniżej lista wykonawców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na terenie Katowic i okolic:

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła przypomina małą lub dużą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcjonalności w budynku. Została stworzona jako nowoczesny zamiennik dla dotychczasowych metod ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do urządzeń OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do swojej pracy wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt lub powietrze) oraz jedynie 20% pobiera z prądu. Powyższe wartości będą się zmieniać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zdecydowano się zainstalować.

Pompy ciepła Katowice
Pompy ciepła Katowice
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz c.w.u.. Niektóre modele mają także funkcjonalność przyjemnego chłodzenia w letnie dni, lecz ich praca nie jest na tyle odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Oczekując diametralnej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z instalacją paneli fotowoltaicznych lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich wypadkach możliwa jest instalacja pompy już po budowie domu, lecz za wyliczenie i montaż musi odpowiadać doświadczony instalator. Działania montażowe na własną rękę mogą przynieść więcej nieszczęść niż pożytku, od braku efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Katowicach i okolicach?

Nie tylko sam montaż pompy ciepła jest ciężki, lecz też dobór odpowiedniego urządzenia jest dużym wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później przetwarzają ją na ciepło przekazywane do nieruchomości. Jest ulokowana poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą powietrznej pompy ciepła jest brak konieczności wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli masz piękny ogród, nie ma potrzeby bać się, że jego nieskazitelny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne powietrznej pompy ciepła można przyrównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z danego źródła wody attain naszego budynku. Wodę może być pobierana z niedalekiej rzeki lub strumienia, co pozwala na bardzo dobre efekty tym bardziej jeśli woda ma temperaturę między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy montują studnie głębinowe w Katowicach). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, co obiecuje stałe temperatury i duże zdolności do zbierania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła to zdecydowanie inn sposób działania, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię znajdującą się w gruncie. Rozwijająca się technologia pozwala pozyskiwać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub c.w.u.. Przez energię będącej w gruncie ten typ pompy ciepła zdecydowanie zdecydowanie lepiej poradzi sobie w zimie z niższymi temperaturami. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten rodzaj pompy ciepła jest tańszy w eksploatacji. Wadą jest wymóg wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie zawsze można zastosować te systemy. Wszystko zależy od miejsca działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o montażu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się też do ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Decydując się na pompę ciepła, możesz liczyć na bardzo szybki zwrot z zainwestowanego budżetu oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny tylko do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Katowicach jest bardzo rzadka. Powodują je najczęściej niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Katowice
Do instalacji pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ponieważ odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najświeższych technologii stosowanych w nowym budownictwie. W parze z fotowoltaiką oraz rekuperacją są idealną podstawą do ogromnego zwiększenia ceny nieruchomości na rynku. Nie tylko cena nieruchomości będzie atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Katowice

Połączenie pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Fotowoltaika produkuje prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa dom i ogrzewa c.w.u.. Podsumowując, PV i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę najlepiej wybrać na terenie Katowic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi oraz urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto zaufać. Dołącz do rzeszy zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Katowicach!

Zapoznaj się z usługami. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Zmniejsz rachunki dzięki fachowcom!
Pompy ciepła Katowice