Pompa ciepła to niezaprzeczalnie #1 pośród instalacji ostatniej dekady. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym interesować, ale grupa pasjonatów tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu powiększa się w zawrotnym tempie. Osób zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Kaletach nie brakuje i nikt się temu nie dziwi! Oprócz tego, że te urządzenia mają wiele funkcji, są także praktycznie bezobsługowe. 
Szukasz wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych usługobiorców do montażu pompy ciepła na obszarze Kalet lub okolic? Nie mogłeś lepiej trafić! Zobacz listę wykonawców, którzy zajmą się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na terenie Kalet i okolic:

Jakim urządzeniem jest pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła przypomina mniejszą lub większą skrzynię, ale tak naprawdę pełni wiele funkcji w naszym domu. Powstała jako najbardziej rozwinięty technologicznie substytut dla dotychczasowych metod ogrzewania firmy. Pompy należą do urządzeń OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej powietrze i woda) i jedynie 20% pobiera z prądu. Przyjęte wartości będą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zamontowano.

Pompy ciepła Kalety
Pompy ciepła Kalety
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz wody użytkowej. Niektóre z modeli oferują także możliwość powolnego chłodzenia w czasie upalnych dni, lecz ich sposób działania nie jest tak bardzo odczuwalna tak jak w przypadku klimatyzacji. Chcąc dużej różnicy temperatur, lepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja.
Pompy ciepła są integralne z instalacją fotowoltaiczną lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie każdym wypadku możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, ale za wyliczenie i zainstalowanie musi odpowiadać profesjonalny instalator. Działania montażowe na własną rękę mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, od nikłej efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie rodzaje pompy ciepła wyróżnia się i kiedy się je stosuje w Kaletach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła wydaje się ciężka, lecz też dobór odpowiedniego modelu okaże się dużym wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a później przetwarzają ją na ciepło przekazywane do mieszkania. Jest zlokalizowana poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą tego rodzaju pomp ciepła jest brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogródek jest wypielęgnowany, to nie musisz się bać, że jego idealny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła można porównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z danego źródła wody pull off naszego domu. Wodę może być pozyskiwana z pobliskiej rzeki albo strumienia, co pozwala na znakomite efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy wykonują studnie głębinowe w Kaletach). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, co gwarantuje równe temperatury i ogromne zdolności do kumulowania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inną zasadę działania, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię, która znajduje się w gruncie. Rozwijająca się technologia pozwoliła wykorzystywać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania budynku lub wody użytkowej. Przez energię będącej w ziemi ten rodzaj pompy ciepła zdecydowanie zdecydowanie lepiej poradzi sobie w zimie z ujemnymi temperaturami. Ze względu na duży bufor ciepła ten rodzaj pompy ciepła jest mniejszym kosztem w eksploatacji. Minusem jest obowiązek wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie zawsze można zastosować te systemy. Wybór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i teren, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o zamontowaniu pompy ciepła to przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też ma wiele funkcji. Nadaje się też do ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność jest zależna od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji oraz cieszyć się z niezawodnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny tylko i wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Kaletach jest bardzo niewielka. Ich powodem jest najczęściej nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Kalety
Aby zamontować pompę ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, ze względu na to, że odbyli specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najnowszych technologii wykorzystywanych w budownictwie. W parze z instalacjami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do znacznego podniesienia wartości nieruchomości na rynku. Oprócz tego, że cena budynku będzie bardzo atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Kalety

Duet pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują prąd, który następnie oddawany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i ogrzewa c.w.u.. Podsumowując, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła to gwarancja darmowego prądu, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego usługobiorcę wybrać na obszarze Kalet i okolic?

Najważniejsze, aby wykonawca miał duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane przez nich usługi i urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, aby instalator prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu można zaufać. Zostań kolejnym z zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Kaletach!

Zapoznaj się z pełną ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Kalety