Pompa ciepła to z pewnością instalacyjny hit ostatnich lat. Co prawda, Polska się dopiero pod tym względem rozkręca, ale rzesza miłośników tego nowoczesnego systemu powiększa się w zawrotnym tempie. Osób zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Gliwicach jest coraz więcej i nikt nie jest tym faktem zaskoczony! Te urządzenia są nie tylko mają wiele funkcji, ale też praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokojakościowy sprzęt i doświadczonych firm do montażu pompy ciepła na terenie Gliwic lub okolic? Lepiej trafić się nie dało! Zobacz listę firm, które zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na obszarze Gliwic i okolic:

Jakim urządzeniem jest pompa ciepła?

Pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, ale w rzeczywistości pełni bardzo dużo funkcji w domu. Powstała jako nowoczesny substytut dla dotychczasowych metod ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ze względu na to, że do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt, powietrze) oraz jedynie 20% pobierane jest z energii elektrycznej. Powyższe wartości mogą się wahać w zależności od marki pompy ciepła, którą zainstalowano.

Pompy ciepła Gliwice
Pompy ciepła Gliwice
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Niektóre modele mają także funkcjonalność delikatnego chłodzenia w czasie gorących dni, lecz ich sposób pracy nie jest na tyle wyczuwalna jak przy klimatyzacji. Oczekując dużej różnicy temperatur, zaleca się zainteresowanie klimatyzacją.
Pompy ciepła są integralne z instalacją paneli fotowoltaicznych lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie wszystkich wypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, ale za wybór urządzenia i instalację musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, zaczynając na nieefektywnej pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Gliwicach i okolicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła może wydawać się ciężka, ale także wybór odpowiedniego urządzenia może okazać się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a następnie przetwarzają ją na ciepło przekazywane do domu. Jest umieszczona poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Plusem, który posiada powietrzna pompa ciepła to brak konieczności wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli Twój ogród jest wypielęgnowany, nie ma potrzeby bać się, że coś zakłóci jego idealny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła porównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z określonego źródła wody pull off naszego domu. Wodę może być pozyskiwana z niedalekiej rzeki albo strumienia, co przynosi znakomite efekty szczególnie jeśli woda jest o temperaturze między 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj też studnia głębinowa (sprawdź wykonawców, którzy wykonują studnie głębinowe w Gliwicach). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, a to obiecuje stabilne temperatury i wielkie zdolności do kumulowania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła to zdecydowanie inna zasada działania, ponieważ {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię, która znajduje się w gruncie. Dzięki rozwijającej się technologii możemy wykorzystywać energię geotermalną i wykorzystywać ją do ogrzewania budynku lub c.w.u.. Ze względu na energię zgromadzoną w gruncie ten rodzaj pompy ciepła na pewno lepiej radzi sobie w zimie z ujemną temperaturą. Ze względu na duży bufor ciepła ten rodzaj pompy ciepła jest tańszy w eksploatacji. Minusem jest konieczność wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie zawsze można zastosować te systemy. Wybór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o montażu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także wielofunkcyjnym. Nadaje się głównie do ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność zależy od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanego budżetu oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Gliwicach jest bardzo mała. Powodują je najczęściej nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Gliwice
Do instalacji pomp ciepła, musisz zaufać specjalistom, którzy odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii stosowanych w budownictwie. W parze z instalacją fotowoltaiczną oraz rekuperacją są idealną podstawą do dużego zwiększenia wartości budynku na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie atrakcyjna, ale także kwoty na rachunkach mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Gliwice

Duet pompy ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE pociągnie za sobą jeszcze większe korzyści i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną, która następnie oddawana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i ogrzewa c.w.u.. Reasumując, instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła to gwarancja darmowego prądu, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego instalatora wybrać na obszarze Gliwic i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku. Oferowane przez nich usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, aby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto zaufać. Zostań jednym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Gliwicach!

Zapoznaj się z usługami. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Gliwice