Pompa ciepła to niepowtarzalny instalacyjny hit ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym tematem interesować, ale rzesza zwolenników tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w zawrotnym tempie. Osób zainteresowanych montażem pomp ciepła w Czechowicach-Dziedzicach jest coraz więcej i nikt się temu nie dziwi! Te urządzenia są nie tylko wielofunkcyjne, ale też praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych wykonawców do montażu pompy ciepła na obszarze Czechowic-Dziedzic lub okolic? Lepiej trafić się nie dało! Poniżej lista firm, które zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na obszarze Czechowic-Dziedzic:

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona multum funkcji w nieruchomości. Została stworzona jako nowoczesny substytut dla dotychczasowych metod ogrzewania firmy. Pompy należą do urządzeń OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do swojej pracy wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt lub powietrze) oraz jedynie 20% pobierane jest z prądu. Te wartości będą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zdecydowano się zamonotwać.

Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice
Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz wody użytkowej. Niektóre z modeli oferują także funkcjonalność powolnego chłodzenia w czasie ciepłych dni, lecz ich sposób działania nie jest tak bardzo odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Chcąc odczuwalnej różnicy temperatur, zaleca się zainteresowanie klimatyzacją.
Pompy ciepła są kompatybilne z panelami fotowoltaicznymi lub innymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich przypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, ale za wybór urządzenia i zainstalowanie musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Samodzielne działania montażowe mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, od nieefektywnej pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie są typy pomp ciepła i pod jakim warunkiem są one stosowane w Czechowicach-Dziedzicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła wydaje się skomplikowana, ale też dobór odpowiedniego modelu może okazać się dużym wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło. Jest ulokowana na zewnątrz budynku oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą, który posiada powietrzna pompa ciepła to brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli masz piękny ogródek, nie musisz się bać, że coś zakłóci jego nieskazitelny wygląd. Koszty eksploatacyjne powietrznej pompy ciepła porównuje się do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z określonego źródła wody realize naszego budynku. Wodę może być pobierana z niedalekiej rzeki lub strumienia, co pozwala na bardzo dobre efekty tym bardziej jeśli woda jest o temperaturze między 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy montują studnie głębinowe w Czechowicach-Dziedzicach). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, co gwarantuje równe temperatury i ogromne zdolności do kumulowania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła działają na innej zasadzie, bo {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię znajdującą się w gruncie. Za pomocą rozwijającej się technologii możemy pozyskiwać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania domu lub c.w.u.. Ze względu na energię będącej w ziemi ten typ pompy ciepła zdecydowanie w lepszy sposób radzi sobie w zimie z niższymi temperaturami. Ze względu na duży bufor ciepła ten typ pomp ciepła jest tańszy w eksploatacji. Minusem jest wymóg wykonania dodatkowych robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie w każdym przypadku można zastosować te systemy. Wszystko zależy od położenia działki i terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto zamontować pompę ciepła?

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła jest przede wszystkim inwestycją w przyszłość dla jej użytkowników, nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także ma wiele funkcji. Nadaje się przede wszystkim do ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z niezawodnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Czechowicach-Dziedzicach jest bardzo niewielka. Ich powodem jest najczęściej źle wykonane montaże.

Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice
Aby zainstalować pompę ciepła, musisz zaufać specjalistom, ponieważ odbyli specjalistyczne kursy w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii wykorzystywanych w budownictwie. W parze z fotowoltaiką oraz rekuperacją są idealną podstawą do ogromnego podniesienia wartości nieruchomości na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie bardzo atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta czystsza.
Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice

Duet pompa ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje prąd, który następnie oddawany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa budynek i podgrzewa wodę użytkową. Podsumowując, fotowoltaika i pompy ciepła gwarantują darmową energię elektryczną, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Jakiego wykonawcę najlepiej wybrać na terenie Czechowic-Dziedzic i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi, a także urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, żeby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto powierzyć montaż. Zostań jednym z zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Czechowicach-Dziedzicach!

Zapoznaj się z pełną listą usług. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Zmniejsz rachunki dzięki pompom ciepła!
Pompy ciepła Czechowice-Dziedzice