Pompa ciepła to niezaprzeczalnie instalacyjny hit ostatniej dekady. Tak naprawdę, Polska się dopiero pod tym względem rozkręca, ale grono pasjonatów tego wysoko rozwiniętego technologicznie systemu zwiększa się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanych montażem pomp ciepła w Bielsku i okolicach nie brakuje i nikt nie jest tym zaskoczony! Pompy ciepła są nie tylko wielofunkcyjne, ale także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych usługobiorców do montażu pompy ciepła na terenie Bielska lub ościennych miast? Lepiej trafić się nie dało! Poniżej lista wykonawców, którzy zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na terenie Bielska:

Na czym polega pompa ciepła?

Pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę ma ona bardzo dużo funkcjonalności w nieruchomości. Została stworzona jako nowoczesny substytut dla dotychczasowych rodzajów ogrzewania nieruchomości. Pompy należą do OZE, więc Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do swojej pracy wykorzystują około 80% energii odnawialnych (woda, grunt lub powietrze) i tylko 20% pobiera z energii elektrycznej. Określone wartości mogą się zmieniać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zamontowano.

Pompy ciepła Bielsko-Biała
Pompy ciepła Bielsko-Biała
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u.. Są także modele, które mają także funkcjonalność przyjemnego chłodzenia w czasie letnich dni, lecz ich sposób pracy nie jest na tyle odczuwalna tak jak przy klimatyzacji. Chcąc dużej różnicy temperatur, lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja.
Pompy ciepła są integralne z instalacją fotowoltaiczną lub innymi instalacjami, jak np. ogrzewanie podłogowe. W prawie każdym wypadku możliwa jest instalacja pompy już po wybudowaniu domu, ale za obliczenia i instalację musi odpowiadać profesjonalny specjalista. Działania montażowe na własną rękę mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, zaczynając na nikłej efektywności pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie są rodzaje pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Bielsku i okolicach?

Nie tylko instalacja pompy ciepła może wydawać się ciężka, lecz też wybór odpowiedniego modelu może okazać się wielkim wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło. Jest ulokowana poza budynkiem oraz jest wyposażona w parownik, kompresor i wentylator. Plusem, który posiada powietrzna pompa ciepła to brak konieczności wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli masz wypielęgnowany ogród, nie musisz się bać, że jego perfekcyjny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne powietrznej pompy ciepła można przyrównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z danego źródła wody get naszego nieruchomości. Wodę może być pobierana z pobliskiej rzeki lub strumienia, co przynosi idealne efekty tym bardziej jeśli woda jest o temperaturze pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy wykonują studnie głębinowe w Bielsku). Poziomy wodonośne idealnie przewodzą ciepło, a to obiecuje równe temperatury i duże zdolności do kumulowania pozyskanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inne zasady działania, bo {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię, która znajduje się w gruncie. Dzięki rozwijającej się technologii możemy pozyskiwać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub wody użytkowej. Przez energię znajdującą się w ziemi ten typ pompy ciepła na pewno zdecydowanie lepiej radzi sobie w zimie z ujemnymi temperaturami. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten rodzaj pompy ciepła jest tańszy w użytkowaniu. Minusem jest obowiązek wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie zawsze można wykorzystać te systemy. Wszystko zależy od położenia działki i terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o zamontowaniu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale także ma wiele funkcji. Nadaje się przede wszystkim do ogrzewania, lecz ostateczna kompatybilność zależy od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z bezawaryjnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny tylko i wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Bielsku jest bardzo niewielka. Ich powodem jest najczęściej nieodpowiednio wykonane montaże.

Pompy ciepła Bielsko-Biała
Do instalacji pomp ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, którzy odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najświeższych technologii stosowanych w nowym budownictwie. Razem z instalacjami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją tworzą idealną podstawę do ogromnego podniesienia wartości budynku na rynku. Oprócz tego, że cena nieruchomości będzie bardzo atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta zdecydowanie czystsza.
Pompy ciepła Bielsko-Biała

Duet pomp ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE pociągnie za sobą jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze większą ilość pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd, który następnie przekazywany jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa nieruchomość i ogrzewa wodę użytkową. Reasumując, PV i pompy ciepła gwarantują darmową energię elektryczną, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Jakiego usługobiorcę wybrać na obszarze Bielska i okolic?

Najważniejsze, aby firma miała duże doświadczenie na rynku. Oferowane przez nich usługi, a także urządzenia powinny być na najwyższym poziomie. Najlepiej także, aby wykonawca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto powierzyć montaż. Dołącz do grona zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Bielsku!

Zapoznaj się z ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki pompom ciepła!
Pompy ciepła Bielsko-Biała