Pompa ciepła to zdecydowanie numer 1 wśród instalacji ostatnich lat. Tak naprawdę, Polska się dopiero zaczyna tym interesować, ale rzesza zwolenników tego nowoczesnego systemu zwiększa się w błyskawicznym tempie. Zainteresowanych zamontowaniem pomp ciepła w Białymstoku jest coraz więcej i nikt nie jest tym zaskoczony! Oprócz tego, że te urządzenia są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Poszukujesz wysokojakościowy sprzęt i doświadczonych fachowców do zamontowania pomp ciepła na obszarze Białegostoku lub sąsiednich miast? Jesteś w idealnym miejscu! Poniżej lista firm, które zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się montażem pomp ciepła na obszarze Białegostoku:

Nic do wyświetlenia

Dodaj się do listy!

Na czym polega pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać małą lub dużą skrzynię, ale tak naprawdę ma ona wiele funkcjonalności w naszym nieruchomości. Powstała jako najwyżej rozwinięty technologicznie substytut dla dotychczasowych rodzajów ogrzewania nieruchomości. Pompy ciepła należą do urządzeń OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej są to powietrze i woda) oraz tylko 20% pobierane jest z prądu. Powyższe wartości mogą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zainstalowano.

Pompy ciepła Białystok
Pompy ciepła Białystok
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz c.w.u.. Są także modele, które mają także możliwość delikatnego chłodzenia w gorące dni, lecz ich praca nie jest na tyle odczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Chcąc dużej różnicy temperatur, zaleca się skierowanie zainteresowania na klimatyzatory.
Pompy ciepła są kompatybilne z instalacją fotowoltaiczną lub dotychczasowymi instalacjami np. ogrzewanie podłogowe. W praktycznie wszystkich przypadkach możliwy jest montaż pompy tuż po budowie domu, ale za obliczenia i zainstalowanie musi odpowiadać doświadczony specjalista. Działania montażowe na własną rękę wyrządzą więcej nieszczęść niż pożytku, zaczynając na nikłej efektywności pracy pompy, a kończąc na bardzo kosztownym remoncie.

Jakie są typy pomp ciepła i kiedy są one stosowane w Białymstoku i okolicach?

Nie tylko sama instalacja pompy ciepła wydaje się trudna, ale także wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło. Jest zlokalizowana poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Plusem tego rodzaju pomp ciepła to brak wymogu wykonywania dodatkowych robót ziemnych. Jeśli masz piękny ogródek, nie musisz się bać, że jego perfekcyjny wygląd zostanie zakłócony. Koszty eksploatacyjne powietrznych pomp ciepła można porównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła polegają na przeniesieniu ciepła z określonego źródła wody realize naszego budynku. Wodę może być pobierana z niedalekiej rzeki lub strumienia, co pozwala na bardzo dobre efekty szczególnie jeśli woda ma temperaturę pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Spisze się tutaj także własna studnia głębinowa (sprawdź usługobiorców, którzy montują studnie głębinowe w Białymstoku). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, a to obiecuje stabilne temperatury i ogromne zdolności do zbierania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła działają w inny sposób, bo {korzystają z energii znajdującej się|wykorzystują energię, która znajduje się we wnętrzu Ziemi. Rozwijająca się technologia pozwala wykorzystywać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania budynku lub wody użytkowej. Przez energię zgromadzoną w gruncie ten typ pompy ciepła na pewno znacznie lepiej poradzi sobie w zimie z ujemnymi temperaturami. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten typ pompy ciepła jest mniejszym kosztem w użytkowaniu. Minusem jest wymóg wykonania robót ziemnych.
Należy podkreślić, że nie w każdym przypadku można wykorzystać te systemy. Wybór pompy ciepła determinuje miejsce działki i rodzaj terenu, na którym się znajduje.

Z jakiego powodu warto pomyśleć nad montażem pompy ciepła?

Podjęcie decyzji o zamontowaniu pompy ciepła to głównie inwestycja w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też ma wiele funkcji. Nadaje się głównie do ogrzewania, lecz kompatybilność jest zależna od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników. Instalując pompę ciepła, możesz liczyć na bardzo szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy oraz cieszyć się z bezawaryjnego urządzenia. Serwis zwykle jest potrzebny tylko i wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Białymstoku jest nikła. Powodują je najczęściej niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Białystok
Aby zainstalować pompę ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, którzy odbyli specjalne szkolenia w tym kierunku.
Pompa ciepła jest jedną z trzech najnowszych technologii wykorzystywanych w nowym budownictwie. W parze z panelami fotowoltaicznymi oraz rekuperacją są idealną podstawą do znacznego zwiększenia ceny budynku na rynku. Oprócz tego, że cena budynku będzie bardzo atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta zdecydowanie czystsza.
Pompy ciepła Białystok

Duet pompy ciepła i fotowoltaika

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i będziesz mógł zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to jest w praktyce? Fotowoltaika produkuje energię elektryczną, która następnie przekazywana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa dom i podgrzewa wodę użytkową. Reasumując, instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła to gwarancja darmowej energii elektrycznej, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego wykonawcę najlepiej wybrać na terenie Białegostoku?

Najważniejsze, aby wykonawca miał duże doświadczenie na rynku instalacyjnym. Oferowane usługi i urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, aby usługobiorca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto powierzyć instalację. Dołącz do rzeszy zadowolonych właścicieli pomp ciepła w Białymstoku!

Zapoznaj się z ofertą. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź te:
Nie płać za rachunki dzięki fachowcom!
Pompy ciepła Białystok