Pompa ciepła to na pewno #1 pośród instalacji ostatnich lat. Co prawda, Polska się dopiero zaczyna tym interesować, ale rzesza pasjonatów tego nowatorskiego systemu powiększa się w bardzo szybkim tempie. Osób zainteresowanych montażem pomp ciepła w Bartoszycach jest naprawdę dużo i nikt się temu nie dziwi! Oprócz tego, że pompy ciepła są wielofunkcyjne, są także praktycznie bezobsługowe. 
Chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości sprzętu i wykwalifikowanych usługobiorców do montażu pompy ciepła na obszarze Bartoszyc lub okolic? Nie mogłeś lepiej trafić! Sprawdź listę firm, które zajmują się montażem pomp ciepła!

Firmy zajmujące się instalacją pomp ciepła na terenie Bartoszyc i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Jakim urządzeniem jest pompa ciepła?

Wizualnie pompa ciepła może przypominać mniejszą lub większą skrzynię, lecz tak naprawdę pełni multum funkcjonalności w domu. Została stworzona jako wysoko rozwinięty technologicznie zamiennik dla dotychczasowych sposobów ogrzewania domu. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ do funkcjonowania wykorzystują około 80% energii odnawialnych (najczęściej są to powietrze i woda) oraz tylko 20% pobiera z prądu. Te wartości mogą się wahać w zależności od producenta pompy ciepła, którą zamontowano.

Pompy ciepła Bartoszyce
Pompy ciepła Bartoszyce
Pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania pokoi oraz c.w.u.. Niektóre modele mają także funkcję delikatnego chłodzenia w letnie dni, lecz ich sposób działania nie jest tak bardzo odczuwalna jak w przypadku klimatyzacji. Oczekując dużej różnicy temperatur, lepiej spisze się klimatyzacja.
Pompy ciepła są kompatybilne z panelami fotowoltaicznymi lub innymi instalacjami, jak np. ogrzewanie podłogowe. W prawie wszystkich wypadkach możliwa jest instalacja pompy tuż po wybudowaniu domu, lecz za wyliczenie i zainstalowanie musi odpowiadać doświadczony instalator. Samodzielne działania montażowe przyniosą więcej szkody niż pożytku, od nikłej efektywności pracy pompy, aż po bardzo kosztowny remont.

Jakie typy pomp ciepła można wyróżnić i kiedy są one stosowane w Bartoszycach i okolicach?

Nie tylko sam montaż pompy ciepła jest ciężki, ale też wybór odpowiedniego urządzenia okaże się nie lada wyzwaniem (powietrzna, wodna lub gruntowa pompa ciepła).

Pompy ciepła powietrzne
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię z nagrzanego powietrza, a następnie zmieniają ją na ciepło przekazywane do mieszkania. Jest umieszczona poza budynkiem oraz składa się z parownika, kompresora i wentylatora. Zaletą, który posiada powietrzna pompa ciepła jest brak wymogu wykonywania robót ziemnych. Jeśli Twój ogródek jest piękny, nie musisz się bać, że coś zakłóci jego nieskazitelny wygląd. Koszty eksploatacyjne pomp ciepła można porównać do ogrzewania gazowego.
Pompy ciepła wodne
Wodne pompy ciepła mają za zadanie przenieść ciepło z danego źródła wody pull off naszego nieruchomości. Wodę można pozyskiwać z niedalekiej rzeki albo strumienia, co przynosi znakomite efekty tym bardziej jeśli woda ma temperaturę pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Idealnie spisuje się tutaj też własna studnia głębinowa (sprawdź fachowców, którzy wykonują studnie głębinowe w Bartoszycach). Poziomy wodonośne doskonale przewodzą ciepło, co gwarantuje stabilne temperatury i wielkie zdolności do zbierania otrzymanego ciepła.
Pompy ciepła gruntowe
Gruntowe pompy ciepła mają inne zasady działania, albowiem {korzystają z energii znajdującej się|potrzebują energię znajdującą się w gruncie. Rozwijająca się technologia pozwoliła wykorzystywać energię geotermalną i korzystać z niej do ogrzewania nieruchomości lub c.w.u.. Ze względu na energię, która gromadzi się w ziemi ten typ pompy ciepła na pewno zdecydowanie lepiej poradzi sobie w zimie z niską temperaturą. Dzięki dużemu buforowi ciepła ten typ pomp ciepła jest mniejszym kosztem w eksploatacji. Minusem jest konieczność wykonania robót ziemnych.
Trzeba podkreślić, że nie w każdym przypadku można zastosować te systemy. Wybór odpowiedniej pompy ciepła determinuje miejsce działki i teren, na którym się znajduje.

Dlaczego warto zdecydować się na zainstalowanie pompy ciepła?

Decyzja o zamontowaniu pompy ciepła jest głównie inwestycja w przyszłość dla nas, naszej nieruchomości oraz planety. Pompa ciepła jest nie tylko ekologicznym urządzeniem, ale też wielofunkcyjnym. Nadaje się także do ogrzewania, lecz kompatybilność zależy od rodzaju instalacji oraz zamontowanych wcześniej grzejników czy ogrzewania podłogowego. Montując pompę ciepła, możesz liczyć na bardzo szybki zwrot z inwestycji oraz cieszyć się z bezawaryjnego systemu. Serwis zwykle jest potrzebny wyłącznie do przeglądu. Awaryjność pomp ciepła w Bartoszycach jest nikła. Powodują je najczęściej niedbale wykonane montaże.

Pompy ciepła Bartoszyce
Aby zamontować pompę ciepła, musisz oddać sprawę specjalistom, którzy odbyli specjalistyczne kursy w tym kierunku.
Pompa ciepła to jedna z trzech najnowszych technologii stosowanych w nowym budownictwie. W parze z instalacją fotowoltaiczną oraz rekuperacją są idealną podstawą do znacznego podniesienia ceny nieruchomości na rynku. Nie tylko cena nieruchomości będzie bardzo atrakcyjna, ale także rachunki mniejsze, a planeta zdecydowanie czystsza.
Pompy ciepła Bartoszyce

Połączenie pompa ciepła i panele fotowoltaiczne

Montaż dwóch instalacji OZE przyniesie Ci jeszcze większe profity i zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną, która następnie przekazywana jest pompie ciepła. Pompa ciepła ogrzewa nieruchomość i ogrzewa c.w.u.. Reasumując, instalacja fotowoltaiczna i pompy ciepła to gwarancja darmowego prądu, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jakiego instalatora wybrać na obszarze Bartoszyc i okolic?

Najważniejsze, aby wykonawca miał duże doświadczenie na rynku. Oferowane usługi jak również urządzenia powinny być na najwyższym możliwym poziomie. Najlepiej też, żeby wykonawca prowadził serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Sprawdź komu warto powierzyć instalację. Dołącz do rzeszy zadowolonych użytkowników pomp ciepła w Bartoszycach!

Zapoznaj się z usługami. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu pomp ciepła w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Zmniejsz rachunki dzięki profesjonalistom!
Pompy ciepła Bartoszyce