W trakcie budowy nieruchomości lub jej modernizacji stajemy przed dokonaniem wyboru w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz fachowca, który oferuje kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Wrocławiu i okolicy? Sprawdź poniższą bazę!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na obszarze Wrocławia i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

W jaki sposób odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza jest złożony z przewodów instalacji zainstalowanych zarówno w podłodze i ścianach. Jego głównym elementem jest jednostka centralna (odkurzacz) najczęściej montowany poza miejscami, w których się mieszka – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu instalowane są natomiast gniazda, do których podłączamy wąż ssący.

Odkurzacz centralny Wrocław
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny zaczyna działać, a zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Następnie, przeprowadzane są rurami PVC dostając się do odkurzacza centralnego. Tam dochodzi realize filtracji, którą można podzielić na dwa sposoby:
Odkurzacz centralny Wrocław

Separatory cykloniczne
odseparowują kurz z pomocą siły odśrodkowej. Siła oraz łatwość odkurzania są niezmienne nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Wrocław

Separatory workowe
tańsze rozwiązanie, kurz łapany jest za pomocą worka, który opada po wyłączeniu odkurzacza.

Plusy i minusy odkurzacza centralnego w Wrocławiu

W przypadku odkurzacza centralnego plusy zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w instalację odkurzacza centralnego, mamy zapewnione:

  • O wiele cichszej praca, w porównaniu do standardowego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort używania
  • Brak potrzeby użytkowania jednego, ciężkiego tradycyjnego odkurzacza do kolejnych pokoi. Pojedyncza rura to długość nawet do 12 m, pozwoli więc odkurzyć kilka pokoi,
  • Znakomite rozwiązanie dla alergików – zanieczyszczone powietrze wyrzucane jest poza dom, a pokoje są wolne od kurzu i wszelkich roztoczy,
  • Moc ssąca, dzięki której odkurzanie staje się znacznie szybsze i efektywniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić można przede wszystkim cenę, która jest wyższa od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być dokuczliwy zwłaszcza jeśli na instalację odkurzacza centralnego zdecydujemy się po wybudowaniu domu, wtedy wymagane jest przeprowadzenie kosztownego remontu w celu zamontowania instalacji odkurzacza centralnego.

Odkurzacz centralny Wrocław
Odkurzacz centralny Wrocław

Instalacja odkurzacza centralnego w Wrocławiu

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego ma znaczny wpływ na jego działanie. Nie warto więc zaryzykować poświęcania tego zlecenia firmie o nikłym doświadczeniu. Najważniejsza jest profesjonalna obsługa przy zachowaniu najlepszej jakości urządzenia. Sprawdź który wykonawca doradzi, odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wyborze najlepszej opcji.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! A może szukasz montażu odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Wrocław