Podczas budowy nieruchomości czy jej gruntownego remontu stajemy przed wyborem tego, w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca odkurzacza centralnego.
Poszukujesz fachowców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Warszawie i okolicy? Zobacz poniższą bazę!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na obszarze Warszawy i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania jest złożony z przewodów instalacji zamontowanych w podłodze i ścianach. Jego sercem jest jednostka centralna (odkurzacz) zazwyczaj instalowany poza miejscami, w których przebywa się najczęściej – w garażu lub piwnicy. W domu albo mieszkaniu instalowane są za to gniazda, do których podłączamy wąż ssący.

Odkurzacz centralny Warszawa
Po podłączeniu węża, odkurzacz działa, a wszelkie zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Później, przechodzą one rurami, żeby dostać się do centralnego odkurzacza. Tam następuje filtracja, którą można rozdzielić na dwa rodzaje:
Odkurzacz centralny Warszawa

Separatory cykloniczne
wyodrębnienie kurzu przy użyciu siły odśrodkowej. Moc i łatwość odkurzania są niezmienne nawet przy uzupełnionym worku na kurz

Odkurzacz centralny Warszawa

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz łapany jest dzięki workowi, który opada po rozłączeniu odkurzacza centralnego.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Warszawie

W przypadku odkurzacza centralnego plusy zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w instalację odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • Cichszej praca, w porównaniu do standardowego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Brak potrzeby użytkowania jednego, dużego urządzenia do następnych pomieszczeń. Jedna rura ma długośćdo 12 m, więc pozwoli posprzątać kilka pomieszczeń,
  • Idealne rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze wyrzucane jest poza nieruchomość, a pomieszczenia są wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, dzięki której odkurzanie jest szybsze i wydajniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić należy głównie cenę, znacznie wyższą od standardowego odkurzacza. Koszt może być przerażający szczególnie jeśli na odkurzacz centralny decydujemy się w już wybudowanym domu, wtedy potrzebne jest wykonanie drogiego remontu w celu montażu instalacji odkurzacza centralnego.

Odkurzacz centralny Warszawa
Odkurzacz centralny Warszawa

Montaż odkurzacza centralnego w Warszawie

Sposób w jaki został wykonany montaż odkurzacza centralnego ma duży wpływ na jego późniejsze działanie. Nie należy więc zaryzykować oddać tego zadania firmie o nikłym doświadczeniu. Najważniejsza jest profesjonalna obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź która z firm doradzi, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze odpowiedniego odkurzacza centralnego.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź te:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Warszawa