Podczas budowy nieruchomości czy jej modernizacji stajemy przed dokonaniem wyboru w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być instalacja odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz fachowca, który oferuje kompleksowy montaż odkurzaczy centralnych w Toruniu lub okolicy? Sprawdź naszą bazę firm!

Firmy zajmujące się montażem odkurzacza centralnego na terenie Torunia i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza składa się z przewodów instalacji zamontowanych w podłodze i ścianach. Jego sercem jest jednostka centralna (odkurzacz) najczęściej instalowany poza miejscami, w których się mieszka – w garażu lub piwnicy. W domu albo mieszkaniu zamontowane są za to gniazda, do których podłączany jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Toruń
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny działa, a wszelkie zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego lub szufelkę automatyczną. W późniejszym czasie, przechodzą one rurami, żeby dostać się do centralnego odkurzacza. Tam następuje filtracja, którą dzieli się na dwa rodzaje:
Odkurzacz centralny Toruń

Separatory cykloniczne
odseparowują kurz przy użyciu siły odśrodkowej. Moc i komfort odkurzania są niezmienne nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Toruń

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz wyłapywany jest za pomocą worka, który opada po wyłączeniu odkurzacza centralnego.

Plusy i minusy odkurzacza centralnego w Toruniu

Zalety odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad wadami. Przy inwestycji w instalację odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • Cichszej praca, porównując do powszechnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Brak potrzeby przenoszenia jednego, wielkiego standardowego odkurzacza do kolejnych pomieszczeń. Jedna rura ssąca to długośćdo 12 m, więc jest możliwe odkurzyć kilka pokoi,
  • Idealne rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze odrzucane jest poza budynek, a pokoje są wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, dzięki której odkurzanie staje się znacznie szybsze i wydajniejsze.

Jeśli zaś chodzi o wady to wymienić należy przede wszystkim cenę, która jest wyższa od standardowego odkurzacza. Koszt może być duży zwłaszcza jeśli na odkurzacz centralny zdecydujemy się w już wybudowanym domu, wtedy niezbędne jest wykonanie drogiego remontu w celu montażu instalacji.

Odkurzacz centralny Toruń
Odkurzacz centralny Toruń

Montaż i instalacja odkurzacza centralnego w Toruniu

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego w ogromny sposób wpływa na jego działanie. Nie warto w takim wypadku zaryzykować poświęcania tego montażu firmie z małym doświadczeniem. Najważniejsza jest fachowa obsługa przy zachowaniu najlepszej jakości urządzenia. Sprawdź która z firm doradzi, odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wyborze najlepszego odkurzacza centralnego.

Zapoznaj się z usługami. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź te:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Toruń