W trakcie budowy domu czy jego modernizacji stajemy przed dokonaniem wyboru w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz fachowca, który oferuje kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Tarnowie i okolicy? Zobacz naszą bazę firm!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na terenie Tarnowa i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania składa się z przewodów instalacji zainstalowanych w podłodze i ścianach. Jego najważniejszym elementem jest odkurzacz zwykle montowany poza strefą mieszkalną – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu zainstalowane są za to gniazda, do których podłączony jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Tarnów
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny zaczyna działać, a wszystkie zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego lub szufelkę automatyczną. Później, przeprowadzane są rurami, żeby dostać się do odkurzacza centralnego. W tym miejscu dochodzi accomplish filtracji, którą dzieli się na 2 rodzaje:
Odkurzacz centralny Tarnów

Separatory cykloniczne
odseparowanie kurzu przy użyciu siły odśrodkowej. Siła i łatwość odkurzania są niezmienne nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Tarnów

Separatory workowe
tańsze rozwiązanie, kurz łapany jest za pomocą worka, który wypada po wyłączeniu odkurzacza centralnego.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Tarnowie

Plusy odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w system odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • Cichszej praca, w porównaniu do standardowego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Brak potrzeby noszenia jednego, dużego standardowego odkurzacza do kolejnych pokoi. Jedna rura ma długośćdo 12 m, więc pozwoli posprzątać kilka pomieszczeń,
  • Idealne rozwiązanie dla alergików – zanieczyszczone powietrze odrzucane jest poza dom, a pomieszczenia są wolne od kurzu i wszelkich roztoczy,
  • Moc ssąca, dzięki której odkurzanie staje się szybsze i efektywniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić należy głównie cenę, o wiele wyższą od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być ogromny szczególnie jeśli na odkurzacz centralny zdecydujemy się po wybudowaniu domu, wtedy potrzebne jest przeprowadzenie kosztownego remontu w celu zamontowania instalacji.

Odkurzacz centralny Tarnów
Odkurzacz centralny Tarnów

Montaż odkurzacza centralnego w Tarnowie

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego w ogromny sposób wpływa na działanie. Nie należy w takim wypadku zaryzykować poświęcania tego zlecenia niedoświadczonej firmie. Najważniejsza jest fachowa obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź który wykonawca podpowie, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszej opcji.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Wygoda oraz komfort, na które zasługujesz Ty i Twoja rodzina!
Odkurzacz centralny Tarnów