W trakcie budowy nieruchomości lub jej gruntownego remontu stajemy przed doborem odpowiednich instalacji do inwestycji. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca instalacji odkurzacza centralnego.
Poszukujesz fachowców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Szczecinie i okolicy? Sprawdź naszą listę!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na obszarze Szczecina i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza składa się z przewodów instalacji zainstalowanych zarówno w podłodze i ścianach. Jego sercem jest jednostka centralna (odkurzacz) zazwyczaj montowany poza miejscami, w których przebywa się najczęściej – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu instalowane są natomiast gniazda, do których podłączany jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Szczecin
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny już działa, a wszystkie zanieczyszczenia zasysane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Na następnym etapie, przechodzą one rurami, żeby dostać się do centralnego odkurzacza. W tym miejscu dochodzi complete filtracji, którą dzieli się na 2 rodzaje:
Odkurzacz centralny Szczecin

Separatory cykloniczne
wyodrębnienie kurzu za pomocą siły odśrodkowej. Siła oraz komfort odkurzania nie zmienia się nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Szczecin

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz wyłapywany jest dzięki workowi, który wypada po wyłączeniu odkurzacza.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Szczecinie

Zalety odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad wadami. Przy inwestycji w system odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • O wiele cichszej praca, w porównaniu do powszechnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Braku potrzeby przenoszenia jednego, dużego standardowego odkurzacza do kolejnych pokoi. Jedna rura to długośćdo 12 m, więc jest możliwe posprzątać kilka pomieszczeń,
  • Odpowiednie rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze wyrzucane jest poza nieruchomość, a pokoje pozostają wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, która sprawia, że odkurzanie staje się szybsze i efektywniejsze.

Jeśli zaś chodzi o wady to wymienić należy przede wszystkim cenę, o wiele wyższą od standardowego odkurzacza. Koszt może być ogromny zwłaszcza jeśli na instalację odkurzacza centralnego decydujemy się dawno wybudowanym domu, wtedy wymagane jest przeprowadzenie drogiego remontu w celu montażu instalacji.

Odkurzacz centralny Szczecin
Odkurzacz centralny Szczecin

Montaż odkurzacza centralnego w Szczecinie

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego w duży sposób wpływa na jego działanie. Nie opłaca się więc zaryzykować poświęcania tego zlecenia niedoświadczonej firmie. Najważniejsza jest profesjonalna obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź która z firm doradzi, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! A może szukasz montażu odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź te:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Szczecin