Podczas budowy domu czy jego gruntownego remontu stajemy przed dokonaniem wyboru w jakie instalacje zainwestować. Jednym z wyborów może być odkurzacz centralny.
Poszukujesz fachowców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Sopocie i okolicy? Zobacz naszą bazę!

Firmy zajmujące się montażem odkurzacza centralnego na terenie Sopotu:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Jaki jest sposób działania odkurzacza centralnego?

Instalacja centralnego odkurzacza składa się z przewodów instalacji zamontowanych w podłodze i ścianach. Jego głównym elementem jest odkurzacz najczęściej instalowany poza miejscami, w których się mieszka – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu zamontowane są za to gniazda, do których podłączony jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Sopot
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny zaczyna działać, a zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Na następnym etapie, przechodzą one rurami trafiając do odkurzacza centralnego. W tym miejscu rozpoczyna się filtracja, którą można rozdzielić na dwa rodzaje:
Odkurzacz centralny Sopot

Separatory cykloniczne
wyodrębnienie kurzu z pomocą siły odśrodkowej. Moc i komfort odkurzania nie zmienia się nawet przy uzupełnionym worku na kurz

Odkurzacz centralny Sopot

Separatory workowe
tańsze rozwiązanie, kurz łapany jest za pomocą worka, który wypada po rozłączeniu odkurzacza centralnego.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Sopocie

W przypadku odkurzacza centralnego plusy zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w system odkurzacza centralnego, mamy zapewnione:

  • O wiele cichszej praca, w porównaniu do powszechnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Brak potrzeby użytkowania jednego, dużego tradycyjnego odkurzacza do kolejnych pomieszczeń. Pojedyncza rura ssąca ma długośćdo 12 m, więc pozwoli posprzątać kilka pomieszczeń,
  • Świetne rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze odrzucane jest poza nieruchomość, a pokoje są wolne od kurzu i wszelkich roztoczy,
  • Moc ssąca, która sprawia, że odkurzanie staje się szybsze i wydajniejsze.

W przypadku minusów to wymienić należy głównie cenę, która jest wyższa od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być przerażający zwłaszcza jeśli na odkurzacz centralny zdecydujemy się dawno wybudowanym domu, wtedy potrzebne jest przeprowadzenie drogiego remontu w celu zamontowania instalacji odkurzacza centralnego.

Odkurzacz centralny Sopot
Odkurzacz centralny Sopot

Montaż i instalacja odkurzacza centralnego w Sopocie

Sposób wykonania i montaż odkurzacza centralnego w znaczący sposób wpływa na jego działanie. Nie należy w takim wypadku ryzykować oddać tego montażu niedoświadczonej firmie. Najważniejsza jest fachowa obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź która z firm doradzi, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszej opcji.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź te:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Sopot