W trakcie budowy domu czy jego dużego remontu stajemy przed wyborem tego, w jakie instalacje zainwestować. Jednym z wyborów może być decyzja dotycząca instalacji odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz usługobiorców, którzy oferują kompleksowy montaż odkurzaczy centralnych w Gdańsku i okolicy? Sprawdź poniższą bazę!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na terenie Gdańska i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

W jaki sposób odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza jest złożony z przewodów instalacji zamontowanych zarówno w podłodze i ścianach. Jego sercem jest jednostka centralna (odkurzacz) zazwyczaj montowany poza miejscami, w których się mieszka – w garażu lub piwnicy. W domu albo mieszkaniu zainstalowane są za to gniazda, do których podłączany jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Gdańsk
Po podłączeniu węża, odkurzacz już działa, a zanieczyszczenia zasysane są do gniazda ssawnego albo szufelkę automatyczną. Na następnym etapie, przechodzą one rurami PVC trafiając do centralnego odkurzacza. W tym miejscu dochodzi complete filtracji, którą dzieli się na dwa rodzaje:
Odkurzacz centralny Gdańsk

Separatory cykloniczne
odseparowanie kurzu przy użyciu siły odśrodkowej. Siła i komfort odkurzania nie zmienia się nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Gdańsk

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz łapany jest za pomocą worka, który wypada po rozłączeniu odkurzacza.

Plusy i minusy odkurzacza centralnego w Gdańsku

W przypadku odkurzacza centralnego zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Inwestując w system odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • O wiele cichszej praca, porównując do tradycyjnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Braku potrzeby noszenia jednego, ciężkiego standardowego odkurzacza do kolejnych pokoi. Jedna rura to długość nawet do 12 m, pozwoli więc odkurzyć kilka pomieszczeń,
  • Odpowiednie rozwiązanie dla alergików – zanieczyszczone powietrze odrzucane jest poza nieruchomość, a pokoje pozostają wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, która sprawia, że odkurzanie jest szybsze i efektywniejsze.

Jeśli zaś chodzi o wady to wymienić należy głównie cenę, która jest wyższa od standardowego odkurzacza. Koszt może być dokuczliwy szczególnie jeśli na instalację odkurzacza centralnego zdecydujemy się po wybudowaniu domu, wtedy wymagane jest wykonanie kosztownego remontu w celu zamontowania instalacji odkurzacza centralnego.

Odkurzacz centralny Gdańsk
Odkurzacz centralny Gdańsk

Instalacja odkurzacza centralnego w Gdańsku

Sposób w jaki został wykonany montaż odkurzacza centralnego w znaczny sposób wpływa na późniejsze działanie. Nie opłaca się w takim wypadku ryzykować oddać tego montażu firmie z małym doświadczeniem. Najważniejsza jest fachowa obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź która z firm doradzi, odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wyborze najlepszego odkurzacza centralnego.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Gdańsk