Podczas budowy nieruchomości lub jej dużego remontu stajemy przed wyborem wszelkich instalacji. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca instalacji odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz usługobiorców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Częstochowie i okolicy? Zobacz naszą listę!

Firmy zajmujące się montażem odkurzacza centralnego na terenie Częstochowy:

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza jest złożony z przewodów instalacji zainstalowanych w podłodze i ścianach. Jego najważniejszym elementem jest jednostka centralna (odkurzacz) najczęściej montowany poza miejscami, w których przebywa się najczęściej – w garażu albo piwnicy. W domu albo mieszkaniu zamontowane są natomiast gniazda, do których podłączony jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Częstochowa
Po podłączeniu węża, odkurzacz już działa, a wszystkie zanieczyszczenia zasysane są do gniazda ssawnego lub szufelkę automatyczną. W późniejszym czasie, przechodzą one rurami PVC trafiając do centralnego odkurzacza. W tym miejscu dochodzi attain filtracji, którą można podzielić na 2 sposoby:
Odkurzacz centralny Częstochowa

Separatory cykloniczne
wyodrębniają kurz przy użyciu siły odśrodkowej. Siła oraz komfort odkurzania są niezmienne nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Częstochowa

Separatory workowe
tańsze rozwiązanie, kurz wyłapywany jest dzięki workowi, który wypada po rozłączeniu odkurzacza.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Częstochowie

Plusy odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w system odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • Cichszej praca, w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort użytkowania
  • Braku potrzeby przenoszenia jednego, wielkiego urządzenia do kolejnych pomieszczeń. Pojedyncza rura ma długość nawet do 12 m, pozwoli więc odkurzyć kilka pokoi,
  • Znakomite rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze odrzucane jest poza nieruchomość, a pokoje są wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, która sprawia, że odkurzanie staje się szybsze i wydajniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić należy głównie cenę, o wiele wyższą od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być dokuczliwy zwłaszcza jeśli na instalację odkurzacza centralnego zdecydujemy się w już wybudowanym domu, wtedy potrzebne jest wykonanie kosztownego remontu w celu zamontowania instalacji odkurzacza centralnego.

Odkurzacz centralny Częstochowa
Odkurzacz centralny Częstochowa

Montaż i instalacja odkurzacza centralnego w Częstochowie

Sposób w jaki został wykonany montaż odkurzacza centralnego ma znaczący wpływ na jego działanie. Nie warto w takim razie ryzykować poświęcania tego zadania firmie z małym doświadczeniem. Najważniejsza jest fachowa obsługa i najwyższa jakość urządzenia. Sprawdź który usługobiorca podpowie, odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Zapoznaj się z ofertą. Usługobiorcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź te:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Częstochowa