W trakcie budowy nieruchomości lub jej gruntownego remontu stajemy przed dokonaniem wyboru w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być instalacja odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz wykonawców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Bydgoszczy i okolicy? Zobacz poniższą listę firm!

Firmy zajmujące się montażem odkurzacza centralnego na terenie Bydgoszczy i okolic:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz centralny?

Instalacja centralnego odkurzacza składa się z przewodów instalacji zamontowanych w podłodze i ścianach. Jego sercem jest odkurzacz zwykle instalowany poza strefą mieszkalną – w garażu lub piwnicy. W domu albo mieszkaniu zainstalowane są za to gniazda, do których podłączany jest wąż ssący.

Odkurzacz centralny Bydgoszcz
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny zaczyna działać, a wszelkie zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego lub szufelkę automatyczną. Następnie, przechodzą one rurami dostając się do odkurzacza centralnego. W tym miejscu dochodzi do filtracji, którą można podzielić na 2 rodzaje:
Odkurzacz centralny Bydgoszcz

Separatory cykloniczne
odseparowanie kurzu przy użyciu siły odśrodkowej. Moc oraz łatwość odkurzania są niezmienne nawet przy uzupełnionym worku na kurz

Odkurzacz centralny Bydgoszcz

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz łapany jest za pomocą worka, który wypada po rozłączeniu odkurzacza centralnego.

Plusy i minusy odkurzacza centralnego w Bydgoszczy

Plusy odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad minusami. Przy inwestycji w system odkurzacza centralnego, możemy być pewni:

  • Cichszej praca, w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort używania
  • Brak potrzeby użytkowania jednego, wielkiego tradycyjnego odkurzacza do kolejnych pomieszczeń. Jedna rura ssąca to długość nawet do 12 m, więc jest możliwe odkurzyć kilka pomieszczeń,
  • Znakomite rozwiązanie dla alergików – brudne powietrze wyrzucane jest poza dom, a pomieszczenia są wolne od kurzu i wszelkich roztoczy,
  • Moc ssąca, która sprawia, że odkurzanie jest szybsze i wydajniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić należy przede wszystkim cenę, która jest wyższa od standardowego odkurzacza. Koszt może być ogromny szczególnie jeśli na odkurzacz centralny zdecydujemy się po wybudowaniu domu, wtedy potrzebne jest przeprowadzenie drogiego remontu w celu zamontowania instalacji.

Odkurzacz centralny Bydgoszcz
Odkurzacz centralny Bydgoszcz

Instalacja odkurzacza centralnego w Bydgoszczy

Sposób w jaki został wykonany montaż odkurzacza centralnego w duży sposób wpływa na jego działanie. Nie opłaca się w takim razie ryzykować poświęcania tego zadania firmie o nikłym doświadczeniu. Najważniejsza jest fachowa obsługa przy zachowaniu najlepszej jakości urządzenia. Sprawdź który usługobiorca podpowie, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najodpowiedniejszego urządzenia.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Bydgoszcz