W trakcie budowy nieruchomości lub jej remontu stajemy przed wyborem tego, w jakie instalacje zainwestować. Jednym z dylematów może być decyzja dotycząca instalacji odkurzacza centralnego.
Potrzebujesz usługobiorców, którzy oferują kompleksową instalację odkurzaczy centralnych w Białymstoku lub okolicy? Sprawdź naszą bazę firm!

Firmy zajmujące się odkurzaczami centralnymi na obszarze Białegostoku:

Nic do wyświetlenia

Dodaj swoją firmę na portal!

W jaki sposób odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania jest złożony z przewodów instalacji zamontowanych zarówno w podłodze i ścianach. Jego sercem jest odkurzacz zazwyczaj instalowany poza strefą mieszkania – w garażu lub piwnicy. W domu albo mieszkaniu instalowane są za to gniazda, do których podłączamy wąż ssący.

Odkurzacz centralny Białystok
Po podłączeniu węża, odkurzacz centralny już działa, a wszelkie zanieczyszczenia wciągane są do gniazda ssawnego lub szufelkę automatyczną. Później, przechodzą one rurami dostając się do odkurzacza centralnego. Tam dochodzi reach filtracji, którą dzieli się na 2 rodzaje:
Odkurzacz centralny Białystok

Separatory cykloniczne
wyodrębnienie kurzu przy użyciu siły odśrodkowej. Moc oraz komfort odkurzania nie zmienia się nawet przy pełnym worku na kurz

Odkurzacz centralny Białystok

Separatory workowe
mniej kosztowne rozwiązanie, kurz łapany jest dzięki workowi, który wypada po rozłączeniu odkurzacza centralnego.

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Białymstoku

Plusy odkurzacza centralnego zdecydowanie przeważają nad minusami. Inwestując w system odkurzacza centralnego, mamy zapewnione:

  • Cichszej praca, porównując do powszechnego odkurzacza,
  • Wygoda i komfort używania
  • Braku potrzeby przenoszenia jednego, ciężkiego urządzenia do następnych pokoi. Pojedyncza rura ma długość nawet do 12 m, więc pozwoli posprzątać kilka pokoi,
  • Odpowiednie rozwiązanie dla alergików – zanieczyszczone powietrze wyrzucane jest poza nieruchomość, a pokoje są wolne od kurzu i roztoczy,
  • Moc ssąca, dzięki której odkurzanie jest znacznie szybsze i efektywniejsze.

Jeśli zaś chodzi o minusy to wymienić można przede wszystkim cenę, znacznie wyższą od tradycyjnego odkurzacza. Koszt może być ogromny szczególnie jeśli na odkurzacz centralny decydujemy się po wybudowaniu domu, wtedy niezbędne jest przeprowadzenie kosztownego remontu w celu montażu instalacji.

Odkurzacz centralny Białystok
Odkurzacz centralny Białystok

Instalacja odkurzacza centralnego w Białymstoku

Sposób w jaki został wykonany montaż odkurzacza centralnego ma znaczny wpływ na jego późniejsze działanie. Nie opłaca się w takim wypadku zaryzykować oddać tego zadania niedoświadczonej firmie. Najważniejsza jest fachowa obsługa przy zachowaniu najlepszej jakości urządzenia. Sprawdź który usługobiorca doradzi, odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszego odkurzacza centralnego.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji odkurzacza centralnego w innym mieście? Sprawdź pozostałe:
Ułatw swoje życie dzięki odkurzaczowi centralnemu!
Odkurzacz centralny Białystok