Fotowoltaika jest jedną ze składowych OZE. Panele fotowoltaiczne zapewniają generowanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, który można wykorzystać na dwa sposoby – na własny użytek lub odsprzedając do dostawcy, a przez to oszczędzając na rachunku za prąd.

Sprawdź przedsiębiorców, które zajmują się instalacjami fotowoltaicznymi w Wrocławiu:

Instalacja fotowoltaiczna dla domu i firmy z Wrocławia

Instalacja fotowoltaiczna jest idealnym wyjściem dla osób prywatnych i firm, których celem jest pełne wykorzystanie możliwości promieni słonecznych. W czasie, gdy nie ma dostatecznie dużo prądu z paneli fotowoltaicznych – zbyt niskie nasłonecznienie w czasie nocy lub brakuje go w magazynie – jest on pobierany od dostawcy sieci elektrycznej.

Wytworzoną energię elektryczną można wykorzystać w swoim zakresie lub agregować, a następnie odsprzedać do dostawcy, od którego otrzymujesz prąd. Pierwsze podejście to tak naprawdę korzystanie z darmowego przez promienie słoneczne, dzięki czemu bardzo duża kwota może zostać zaoszczędzona.

Fotowoltaika Wrocław
Fotowoltaika Wrocław

Na fotowoltaice można także zarobić, przez sprzedaż prądu do dostawcy, jeśli prąd będzie w nadwyżce, której nie zużyjemy.

Oszczędność, którą może wygenerować inwestycja w panele fotowoltaiczne zależy od kilku czynników. Są to m.in. zacienienie dachu, kierunek, w którą obrócona jest instalacja fotowoltaiczna, rozmiar paneli jak również ich sprawność.

Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na budynku w Wrocławiu, jej wartość wzrasta o niebotyczne kwoty. W momencie sprzedaży domu lub siedziby firmy, wyobraź sobie ile możesz zyskać dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej!

Najlepszym sposobem na sprawdzenie opłacalności instalacji fotowoltaicznej na podstawie wysokości aktualnego rachunku za energię elektryczną, jest użycie kalkulatora instalacji fotowoltaicznej. Oblicz ile możesz zaoszczędzić!

Panele fotowoltaiczne są opłacalne!

Jak powinna wyglądać instalacja fotowoltaiki w Wrocławiu?

Instalacja paneli fotowoltaicznych powinna odbywać się w kilku krokach. W Wrocławiu i okolicach są takie same jak w pozostałych miastach w Polsce.

Fotowoltaika Wrocław

Pierwszy kontakt powinien doprowadzić do umówienia się na audyt energetyczny lokalizacji, gdzie ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Dobierana jest także jej moc, a czasem sposób zapłaty.

Fotowoltaika Wrocław
Dzięki wykonaniu audytu i opracowaniu wszelkich detali fotowoltaiki, można stworzyć projekt fotowoltaiki, aby w jak największym stopniu korzystał z warunków lokalizacyjnych miejsca instalacji paneli.
Fotowoltaika Wrocław

Akceptacja projektu to przejście do etapu montażu instalacji fotowoltaicznej na budynku lub gruncie, który powinni wykonywać profesjonaliści.

Fotowoltaika Wrocław

Dotacje na fotowoltaikę w Wrocławiu

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę? Pamiętaj, że oprócz oszczędności, które może wygenerować Twój zestaw fotowoltaiczny, jest także dostępne dofinansowanie z gminy lub miastowe, które odpowiada terenowi, na którym stoi Twój dom lub firma. Wykorzystaj także dotacje z programów Unii Europejskiej – “Mój prąd” i “Czyste powietrze”. Każde z nich połączone z ulgą termomodernizacyjną, sprawiają, że zostanie właścicielem instalacji w aktualnych czasach jest bardzo proste i niesie ze sobą ogromnie dużo korzyści!
Niezależnie czy jesteś osobą prywatną z Wrocławia, prowadzisz przedsiębiorstwo czy gospodarstwo rolne – każdy może skorzystać z dotacji.

Nawiąż kontakt poprzez e-mail lub zadzwoń do firmy, która zajmuje się montażem paneli fotowoltaicznych. Pozwoli to na generowanie własnego prądu, na którym można zaoszczędzić duże kwoty. Fotowoltaika współgra idealnie z pompami ciepła w Wrocławiu, przez które ogrzejesz swój budynek wykorzystując darmowy prąd.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz montażu fotowoltaiki w innym mieście? Sprawdź te:

Oszczędzaj na rachunkach za prąd!

Fotowoltaika Wrocław