Fotowoltaika jest jedną ze składowych OZE. Instalacje fotowoltaiczne zapewniają wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, który wykorzystuje się na 2 sposoby – własny użytek lub odsprzedając do sieci, a przez to zmniejszając kwotę na rachunku za prąd.

Sprawdź przedsiębiorców, które zajmują się fotowoltaiką w Sopocie:

Panele fotowoltaiczne dla domu i firmy w Sopocie

Instalacja fotowoltaiczna jest idealnym wyjściem dla osób prywatnych i firm, których celem jest pełne wykorzystanie możliwości promieni słońca. Gdy nie ma dostatecznie dużo energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych – zbyt niskie nasłonecznienie w nocy lub brak go w magazynie – jest on pobierany od dostawcy sieci elektrycznej.

Energia elektryczna, która zostanie wytworzona, można wykorzystać we własnym zakresie lub magazynować, a później odsprzedać do dostawcy, od którego pozyskujesz prąd. Pierwszy sposób to tak naprawdę korzystanie z darmowego przez promienie słoneczne, przez co możesz zaoszczędzić dużą kwotę.

Fotowoltaika Sopot
Fotowoltaika Sopot

Na panelach fotowoltaicznych można także zarobić, przez sprzedaż prądu do dostawcy, jeśli nie zużyjemy energii elektrycznej, której jest w nadwyżce.

Pełna oszczędność, którą wygeneruje inwestycja w instalacje fotowoltaiczne zależy od kilku czynników. M.in. jest to zacienienie dachu, kierunek, w którą obrócone są panele fotowoltaiczne, rozmiar paneli, a także ich sprawność.

Po montażu paneli fotowoltaicznych w Sopocie na obszarze swojej nieruchomości, jej wartość rynkowa wzrasta o dużą kwotę. W momencie sprzedaży domu lub siedziby firmy, wyobraź sobie ile możesz zarobić dzięki zainstalowaniu paneli słonecznych!

Aby sprawdzić opłacalność fotowoltaiki biorąc pod uwagę wysokość aktualnego rachunku za prąd, jest wykorzystanie kalkulatora instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź ile zaoszczędzisz!

Panele fotowoltaiczne są opłacalne!

Jak powinien wyglądać montaż fotowoltaiki w Sopocie?

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien odbywać się w kilku krokach. W Sopocie, a także okolicach nie różnią się one od innych miast w Polsce.

Fotowoltaika Sopot

Po pierwszym mailu, powinniście umówić się na audyt energetyczny miejsca, w której ma powstać instalacja fotowoltaiczna. Dobierana jest także moc, a nawet forma zapłaty.

Fotowoltaika Sopot
Ze względu na audyt i opracowaniu wszelkich detali instalacji fotowoltaiki, można wykonać projekt instalacji fotowoltaicznej, aby w jak największym stopniu korzystał z warunków lokalizacyjnych miejsca instalacji paneli.
Fotowoltaika Sopot

Akceptacja schematu to posunięcie się do procesu montażu fotowoltaiki na budynku czy gruncie, który powinni wykonywać profesjonaliści.

Fotowoltaika Sopot

Dotacje na fotowoltaikę w Sopocie

Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Pamiętaj, że oprócz oszczędności, które może wygenerować Twój zestaw fotowoltaiczny, jest także dostępne dofinansowanie z gminy lub miastowe, które odpowiada obszarowi, na którym stoi Twój dom lub firma. Skorzystaj także z dofinansowania z programów UE – “Mój prąd” i “Czyste powietrze”. Każde z nich połączone z ulgą termomodernizacyjną, sprawiają, że zostanie właścicielem instalacji w teraźniejszym czasie jest bardzo proste i przynosi wiele korzyści!
Nieważne czy jesteś osobą prywatną z Sopotu, masz założoną działalność czy gospodarstwo rolne – każdy może skorzystać z dofinansowania.

Skontaktuj się poprzez e-mail lub zadzwoń do firmy, która ma w swojej ofercie montaż paneli fotowoltaicznych. Pozwoli to na wytwarzanie własnego prądu, na którym można zaoszczędzić niebotyczne kwoty. Panele fotowoltaiczne współgrają idealnie z pompami ciepła w Sopocie, dzięki którym ogrzejesz swój budynek korzystając z darmowego prądu.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! A może szukasz instalacji fotowoltaiki w innym mieście? Sprawdź pozostałe:

Korzystaj z darmowego prądu!

Fotowoltaika Sopot