Fotowoltaika to jedna ze składowych OZE. Panele fotowoltaiczne zapewniają generowanie prądu z promieni słonecznych, który wykorzystuje się na 2 sposoby – na własny użytek lub odsprzedając do dostawcy energii elektrycznej, a tym samym redukując kwotę na rachunku za prąd.

Sprawdź firmy, które zajmują się fotowoltaiką w Katowicach:

Instalacja fotowoltaiczna dla domu i firmy z Katowic

Instalacja fotowoltaiczna jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych jak i firm, których celem jest pełne wykorzystanie możliwości promieni słońca. Gdy nie ma dostatecznie dużo prądu z instalacji fotowoltaicznej – za niskie nasłonecznienie w nocy lub kończy się jego ilość w magazynie – jest on dostarczany przez dostawcę sieci elektrycznej.

Wytworzony prąd można wykorzystać w swoim zakresie lub agregować, a później odsprzedać do dostawcy, od którego pozyskujesz energię elektryczną. Pierwszy sposób to tak naprawdę korzystanie z darmowej energii elektrycznej, która zostanie dla nas wytworzona przez promienie słoneczne, dzięki czemu możesz zaoszczędzić bardzo dużą kwotę.

Fotowoltaika Katowice
Fotowoltaika Katowice

Na panelach fotowoltaicznych można także zarobić, przez sprzedaż energii elektrycznej do dostawcy, jeśli prąd będzie w nadwyżce, której nie zużyjemy.

Pełna oszczędność, którą wygeneruje inwestycja w instalacje fotowoltaiczne zależy od wielu czynników. Są to m.in. zacienienie dachu, kierunek, w którą obrócone są ogniwa fotowoltaiczne, rozmiar paneli fotowoltaicznych, a także ich sprawność.

Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych w Katowicach na obszarze swojej nieruchomości, jej wartość wzrasta o dużą kwotę. Jeśli będziesz sprzedawać dom lub siedzibę swojej firmy, wyobraź sobie ile możesz zyskać dzięki zainstalowaniu fotowoltaiki!

W celu sprawdzenia opłacalności fotowoltaiki na podstawie wysokości aktualnego rachunku za prąd, jest użycie kalkulatora instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź ile możesz zaoszczędzić!

Instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna!

Jak powinien wyglądać montaż fotowoltaiki w Katowicach?

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien przebiegać w kilku krótkich etapach. W Katowicach i okolicach nie różnią się one od pozostałych miast w Polsce.

Fotowoltaika Katowice

Po pierwszym mailu, powinniście umówić się na audyt miejsca, gdzie ma powstać fotowoltaika. Dobierana jest również moc, a nawet sposób zapłaty.

Fotowoltaika Katowice
Ze względu na audyt i dopracowaniu wszystkich parametrów paneli, można wykonać schemat fotowoltaiki, żeby w jak największym stopniu wykorzystywał warunki lokalizacyjne miejsca instalacji paneli.
Fotowoltaika Katowice

Akceptacja schematu to przejście do procesu montażu paneli fotowoltaicznych na budynku lub gruncie, który powinni wykonać fachowcy.

Fotowoltaika Katowice

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w Katowicach

Chcesz zamontować instalację fotowoltaiczną? Pamiętaj, że oprócz oszczędności, które może wygenerować Twój zestaw fotowoltaiczny, jest także dostępne dofinansowanie, które odpowiada terenowi, które zamieszkujesz. Wykorzystaj także dotacje z programów UE – “Mój prąd” i “Czyste powietrze”. Każde z nich połączone z ulgą termomodernizacyjną, powoduje, że zostanie właścicielem instalacji w teraźniejszym czasie jest banalnie proste i niesie ze sobą bardzo dużo korzyści!
Niezależnie czy jesteś osobą prywatną z Katowic, prowadzisz przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne – wszyscy mogą skorzystać z dofinansowania.

Nawiąż kontakt poprzez maila lub zadzwoń do firmy, która ma w swojej ofercie instalację paneli fotowoltaicznych. Pozwoli to na wytwarzanie własnej energii elektrycznej, na którym można zaoszczędzić duże kwoty. Fotowoltaika współgra idealnie z pompami ciepła w Katowicach, dzięki którym ogrzejesz swój budynek wykorzystując darmowy prąd.

Zapoznaj się z pełną listą usług. Instalatorzy już na Ciebie czekają! Szukasz instalacji fotowoltaiki w innym mieście? Sprawdź pozostałe:

Zmniejsz rachunki za prąd!

Fotowoltaika Katowice