Fotowoltaika to jedna ze składowych OZE (odnawialne źródła energii). Panele słoneczne zapewniają wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, który wykorzystuje się na dwa sposoby – na własny użytek lub odsprzedając do dostawcy, a tym samym oszczędzając na rachunku za energię elektryczną.

Sprawdź przedsiębiorców, które zajmują się fotowoltaiką w Białymstoku:

Panele fotowoltaiczne dla domu i firmy w Białymstoku

Instalacja fotowoltaiczna jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych jak i firm, których celem jest jak najlepsze wykorzystanie możliwości promieni słonecznych. W czasie, gdy nie ma dostatecznie dużo prądu z fotowoltaiki – zbyt niskie nasłonecznienie w czasie nocy lub brak go w magazynie – jest on pobierany od dostawcy sieci.

Prąd, który zostanie wytworzony, można wykorzystać we własnym zakresie lub magazynować, a następnie odsprzedać do dostawcy, od którego otrzymujesz prąd. Pierwszy sposób to tak naprawdę korzystanie z darmowej energii elektrycznej, która zostanie dla nas wytworzona przez promienie słoneczne, dzięki czemu możesz zaoszczędzić bardzo dużą kwotę.

Fotowoltaika Białystok
Fotowoltaika Białystok

Na panelach fotowoltaicznych można także zarobić, poprzez odsprzedaż prądu do sieci, jeśli prąd będzie w nadwyżce, której nie zużyjemy.

Pełna oszczędność, którą może wygenerować inwestycja w panele fotowoltaiczne zależy od wielu czynników. Są to m.in. zacienienie dachu, kierunek, w którą obrócone są panele fotowoltaiczne, rozmiar paneli fotowoltaicznych, a także ich sprawność.

Po montażu paneli fotowoltaicznych w Białymstoku na terenie swojej nieruchomości, jej wartość rynkowa wzrasta o dużą kwotę. Jeśli będziesz sprzedawać budynek, wyobraź sobie ile możesz zyskać dzięki zainstalowaniu ogniw fotowoltaicznych!

Aby sprawdzić opłacalność instalacji fotowoltaicznej na podstawie wysokości aktualnego rachunku za energię elektryczną, jest skorzystanie z kalkulatora instalacji fotowoltaicznej. Oblicz jaką kwotę możesz zaoszczędzić!

Instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna!

Jak powinien wyglądać montaż fotowoltaiki w Białymstoku?

Montaż fotowoltaiki powinien odbywać się w kilku krokach. W Białymstoku i okolicach są takie same jak w innych miastach w Polsce.

Fotowoltaika Białystok

Po pierwszym telefonie, powinniście spotkać się na audyt energetyczny miejsca, gdzie ma zostać zamontowana fotowoltaika. Wybierana jest również moc, a czasem sposób finansowania.

Fotowoltaika Białystok
Ze względu na audyt i opracowaniu wszelkich detali fotowoltaiki, można stworzyć projekt instalacji, żeby w jak największym stopniu wykorzystywał warunki lokalizacyjne miejsca instalacji paneli.
Fotowoltaika Białystok

Akceptacja projektu to przejście do etapu montażu paneli fotowoltaicznych na budynku czy gruncie, który powinni wykonywać fachowcy.

Fotowoltaika Białystok

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w Białymstoku

Chcesz zamontować instalację fotowoltaiczną? Pamiętaj, że oprócz oszczędności, które może wygenerować Twój zestaw fotowoltaiczny, jest także dostępne dofinansowanie, które odpowiada terenowi, na którym stoi Twój dom lub firma. Skorzystaj także z dotacji z programów Unii Europejskiej – “Mój prąd” i “Czyste powietrze”. Oba połączone z ulgą termomodernizacyjną, powoduje, że zostanie właścicielem instalacji w aktualnych czasach jest banalnie proste i przynosi ogromnie dużo korzyści!
Niezależnie czy jesteś osobą prywatną z Białegostoku, masz zarejestrowaną działalność czy gospodarstwo rolne – wszyscy mogą skorzystać z dotacji.

Skontaktuj się poprzez maila lub zadzwoń do firmy, która zajmuje się fotowoltaiką. Pozwoli to na generowanie własnego prądu, na którym można zaoszczędzić duże kwoty. Instalacje fotowoltaiczne współgrają idealnie z pompami ciepła w Białymstoku, dzięki którym ogrzejesz swój budynek korzystając z darmowego prądu.

Zapoznaj się z pełną ofertą. Fachowcy już na Ciebie czekają! Szukasz montażu fotowoltaiki w innym mieście? Sprawdź te:

Korzystaj z darmowego prądu!

Fotowoltaika Białystok